Այսօր ՀՊՏՀ նիստերի սրահում տեղի ունեցավ մեր համալսարանի կարիերայի ու մարքեթինգի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնների համատեղ աշխատանքի արդյունքում մշակված ASUE.am կայքի «Քննություններ» բաժնի նախագծի շնորհանդեսը, որին մասնակցեցին ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, բոլոր ֆակուլտետների դեկանները, դեկանատների ու ամբիոնների աշխատակիցները:
«Այսօր ներկայացնելու ենք մի ծրագիր, որի միջոցով ուսանողը գրավոր և թեստային քննությունների արդյունքներին կարող է ծանոթանալ 4-5 օրվա ընթացքում` այցելելով կայք»,-ասաց կարիերայի և մարքեթինգի բաժնի պետ Կարեն Բաբաջանյանը և ավելացրեց, որ այս ծրագիրը դեռևս փորձարկման փուլում է և գործով շահագրգիռ մարդկանցից ակնկալում է դիտողություններ, առաջարկություններ:
Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնի պետ Հայկ Միրզոյանի ներկայացմամբ` ծրագրի ներդրումը փորձ է շտկելու քննությունների արդյունքների գրանցման գործընթացում առկա թերությունները: Այս ծրագրի ներդրման շնորհիվ համակարգը կունենա մասնագիտական մի շտեմարան, որտեղ կարող է մուտք ունենալ յուրաքանչյուր ֆակուլտետի այս գործի պատասխանատուն և գրանցել քննությունների արդյունքները։
ASUE.am կայքի «Քննություններ» բաժնի նախագծի ներկայացումից հետո բանախոսները լսեցին ներկաների առաջարկությունները և պատասխանեցին հնչած հարցերին:
Բուհի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը քննարկումից հետո դեկաններին հորդորեց բոլոր առաջարկությունները կարճ ժամկետում գրավոր ներկայացնել համապատասխան ստորաբաժանում:

Количество просмотров: 947
Сегодня в зале заседаний АГЭУ состоялась презентация проекта “Экзамены” сайта ASUE.am, осуществленноого совместно с центрами карьеры и маркетинга и информационных технологий, на которой принимали участие ректор АГЭУ Корюн Атоян, деканы всех факультетов, сотрудники деканатов и кафедр.  “Сегодня представляем программу, по средствам которой в течении 4-5 дней после экзамена студент может ознакомиться с результатами экзаменов посетив сайт”- заявил заведующий отделом карьеры и маркетинга Карен Бабаджанян добавив, что данная программа находится в экспериментальном виде и предполагает получить предложения изамечания.
По представлению заведующего отделом информационных технологий Гайка Мирзояна, это попытка усовершенствования недостатков процесса информирования результатов экзаменов. Благодаря внедрению данной программы, система будет иметь возможность создания определенной базы, войдя в которую ответственный на каждом факультете сможет зарегистрировать результаты экзаменов.
После презентации проекта “Экзамены” сайта ASUE.am, ораторы прослушали предложения присутствующих и ответили на интересующие вопросы.
После определенных дискуссий Корюн Атоян призвал деканов все предложения письменно представить в соответствующие структуры.