Մայիսի 5-ից ՀՀ պետական և մասնավոր բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում սկսվում է 2012-2013 ուսումնական տարվա դիմորդների դիմում-հայտերի ընդունման գործընթացը: Գնահատման և թեստավորման կենտրոնը արդեն ձևավորել է բոլոր բուհերի ընդունող հանձնաժողովների կազմը.կատարվում են նախապատրաստական վերջին աշխատանքները:
Ընդունելության գործընթացը վաղվանից կմեկնարկի նաև մեր բուհում: Ինչպես ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին տեղեկացրեց ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Միքայել Թավադյանը, գնահատման և թեստավորման կենտրոնն արդեն հաստատել է ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի ներկայացրած` ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի կազմը: Ընդունող հանձնաժողովի նախագահն է ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, տեղակալը` ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանը, անդամները` ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար, տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի վարիչի պաշտոնակատար Միքայել Թավադյանն ու ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղարի տեղակալ, կառավարման ֆակուլտետի փոխդեկան Մերի Բադալյանը:
ՀՊՏՀ ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղարի տեղեկացմամբ` այսօր գնահատման և թեստավորման կենտրոնում տեղի կունենա ԳԹԿ ներկայացուցիչների և ՀՀ պետական և մասնավոր բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում ձևավորված ընդունող հանձնաժողովների պատասխանատու քարտուղարների հանդիպումը, որի ընթացքում կքննարկվեն դիմորդների ընդունման և հայտագրման գործընթացին առնչվող աշխատանքային հարցեր:
Տեղեկացնենք, որ դիմորդների փաստաթղթերի ընդունման գործընթացը տևելու է մայիսի 5-ից մինչև հունիսի 1-ը, ժամը 18-00-ն:

С 5 мая во всех государственных и частных высших учебных заведениях РА начинается процесс приема заявлений-заявок на 2012-2013 уч.г.г.. Центр оценивания и аттестации уже сформировал составы всех вступительных комиссий, проводятся последние подготовительные работы. Процесс приемазавтра начнется и в нашем вузе. Как сообщил отделу информации и связей с общественостью ответственный секретарь приемной комиссии АГЭУ Микаэл Тавадян, центр оценивания и аттестации утвердил уже состав приемной комиссии АГЭУ, представленный ректором АГЭУ Корюном Атояном. Председатель приемной комиссии ректор Корюн Атоян, заместитель- проректор по учебнометодическим работам Паруйр Калантарян, члены – ответственный секретарь приемной комиссии- и.о. зав.кафедры теории экономики Микаэл Тавадян и заместитель ответственного секретаря, заместитель заведующего кафедры управления Мери Бадалян.
По сообщению ответственного секретаря приемной комиссии, сегодня в центре оценивания и аттестации состоится встреча представителей приемных комиссий высших учебных заведений РА, на которой будут обсуждены вопросы порядка приема документов.