Ճշգրտվել են միջանկյալ քննաշրջանին չմասնակցած ուսանողների քննական օրերը
ՀՊՏՀ միջանկյալ քննաշրջանի ավարտից հետո քննությունների կազմակերպական հարցերով զբաղվող ուսումնական ստորաբաժանումներն արձանագրել են, որ քննական օրերի ընթացքում տարբեր առարկաներից բալալավրիատի 1-3-րդ կուրսերի ուսանողները քննություններ են հանձնել քննական երեք ձևերով` թե’ համակարգչային կենտրոնում, թե’ ֆակուլտետներում: Կատարված ծավալուն աշխատանքի շնորհիվ քննություններն ընթացել են բնականոն հունով, և ուսանողները հնարավորություն են ունենեցել լիարժեքորեն դրսևորելու իրենց գիտելիքները: Քննություններ հանձնողների համար ապահովվել են բոլոր անհրաժեշտ պայմաննները, և, պատահական չէ, որ չի գրանցվել ոչ մի արտառոց պատահար:
Տեղեկացնենք` արդեն ճշգրտված են հարգելի բացակայությունների պատճառով միջանկյալ քննաշրջանին չմասնակցած ուսանողների քննական օրերը: Վերջիններիս քննությունները կկազմակերպվեն մայիսի 3-ին, 4-ին և 7-ին:

По завершении промежуточной экзаменационной сессии учебноорганизационные структуры вуза отметили, что на протяжении экзаменационных дней студентами 1-3 курсов бакалавриата были сданы экзамены в компьютерном центре, и на факультетах. Благодаря проделанной работе, экзамены прошли согласно графику, и студенты имели возможность показать свои знания. Для сдающих экзамены были созданы все условия для успешной сдачи, и неслучайно, что на протяжении сессии не зарегистрировано ни одного происшествия.
Сообщаем, что для студентов, по уважительным причинам не принявших участия в промежуточной сессии уточнены экзаменационные дни. Для последних будут организованы экзамены 3, 4 и 7 мая.