Դիտումների քանակ՝ 947
Սիրելի ՀՊՏՀ–ականներ, ուրախությամբ տեղեկացնում ենք, որ երեկ տեղի ունեցած հանրապետական ուսանողական 13-րդ մարզական խաղերի թենիսի աղջիկների առաջնությունում մեր մարզիկները պարտության են մատնել բոլոր թիմերին` նվաճելով մրցաշարի գավաթը և ոսկե մեդալը:
ՀՊՏՀ թենիսիստուհիները, հաղթելով Եվրոպական տարածաշրջանային ակադեմիային (3:0), Երևանի պետական բժշկական (3:0), Հայկական պետական մանկավարժական (3:1), Հայաստանում ֆրանսիական (3:1), Վ. Բրյուսովի անվան լեզվաբանական (3:0) համալսարաններին, դուրս են եկել հաջորդ ենթախումբ: Այստեղ ևս տոնել են հաղթանակ Հայաստանի պետական ճարտարագիտական թիմի նկատմամբ (3:1): Եզրափակչում մեր աղջիկները 3:1 հաշվով հաղթել են Հայ ռուսական (սլավոնական) համալսարանին:
Մրցաշարի ավարտից հետո տեղի է ունեցել պարգևատրման հանդիսավոր արարողություն: Մարզիկներին մեդալներ ու պատվոգրեր է հանձնել ՀԱՕԿ-ի «»Արդարացի խաղ» կոմիտեի փոխնախագահ, ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Լևոն Սամվելյանը:
Տեղեկացնենք` 2-րդ հորիզոնականը զբաղեցրել են Հայ–ռուսական (սլավոնական), 3-րդը` Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանների աղջիկները:

Дорогие АГЭУ-евцы, с радостью сообщаем, что на состоявшемся вчера первенстве понастольному теннису среди девушек в рамках 13 республиканских спортивных игр наши спортсменки одержали победу над всеми командами и были удостоены золотых медалей.
Теннисистки АГЭУ, одержав победу над командами Европейской региональной академии (3:0), Ереванского государственного медицинского (3:0),Армянского государственного педагогического (3:1), Французского (3:1), Лингвистического им.В.Брюсова (3:0) университетов вышла в следующий этап.
И здесь наша команда одержала победу над командой Армянского государственного архитектурного университета. В финале наши девушки со счетом 3:1 победили команду Армяно-российского университета. По завершению первенства состоялась церемония награждения. Спортсменкам вручил медали и граммоты заведующий кафедры физического воспитания АГЭУ профессор Левон Самвелян.
Сообщаем также, что 2 место заняла команда Армяно-российского университета, а 3-е команда Армянского государственного архитектурного университета.