Դիտումների քանակ՝ 866
Այսօր ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետում  տեղի ունեցավ «Բիզնեսի կազմակերպում», «Կոմերցիա», «Մարքեթինգ» և «Ստանդարտացում և չափագիտություն» մասնագիտություններով սովորող 2-րդ կուրսի մագիստրանտների կատարած գիտահետազոտական աշխատանքների պաշտպանությունը:
Ֆակուլտետի դեկան Թաթուլ Մկրտչյանի տեղեկացմամբ,  մագիստրանտներն իրենց կատարած ուսումնասիրությունները ներկայացրեցին համոզիչ և հիմնավոր` ցուցադրելով նյութին առնչվող տեսապատկերներ:
Նշենք, որ ֆակուլտետի դեկանը և ամբիոնների վարիչները լսեցին 15 զեկուցում, որոնցից լավագույն 5-ը երաշխավորվեցին հրատարակության պատրաստվող մագիստրոսական նյութերի ժողովածուում ներառելու համար:

Сегодня на факультете маркетинга и организации бизнеса  состоялась защита научно-исследовательских работ, специальностей “Организация бизнеса”, “Коммерция”, “Маркетинг” и “Стандартизация”, 2 курса магистратуры. Декан факультета Татул Мкртчян сообщил, что магистранты представили свои исследования довольно основательно и убедительно, представив материалы, касающиеся своих работ.
Отметим, что декан факультета и заведующие кафедр прослушали 15 отчетов, из которых лудшие 5 будут включены в сборник магистерских работ.