ՀՊՏՀ–ում ստորագրվեց համագործակցության հուշագիր և բացվեց համակարգչային լսարան
ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանն այսօր բուհում հյուրընկալեց ՀՀ ԿԳ նախարար Արմեն Աշոտյանին և «Փյունիկ» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Լևոն  Սարգսյանին: Պատվավոր հյուրերին հյուրընկալելու առիթը հիմնադրամի և նախարարության միջև համագործակցության հուշագրի ստորագրումն էր, ինչպես նաև ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետում «Փյունիկ»-ի նվիրատվությամբ հիմնանորոգված և համակարգիչներով կահավորված լսարանի  հանդիսավոր բացումը։
«Համագործակցության այս հուշագիրը վավերացնում է մեր անցած ճանապարհի արդյունքները և նոր հեռանկարներ է ստեղծում»,- հուշագրի ստորագրումից հետո ասաց ՀՀ ԿԳ նախարարը և անդրադարձ կատարեց կրթության ոլորտում «Փյունիկ» բարեգործական հիմնադրամի գործունեությանը, որում դրսևորվում է կազմակերպության բարձր հանրային գիտակցությունն ու սոցիալական պատասխանատվությունը:
«Մեր հիմնադրամը այդպես էլ կոչվում է` «Մարդկային ռեսուրսների զարգացման համահայկական հիմնադրամ», և մենք մեր առջև խնդիր ենք դնում աջակցելու  կրթական ծրագրերին` այդպիսով նպաստելով մատաղ սերնդի կրթությանն ու դաստիարակությանը»,- հայտարարեց Լևոն  Սարգսյանը։ Հուշագրի ստորագրումից հետո հյուրերը եղան մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետում, որտեղ Լևոն Սարգսյանն ու ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը կատարեցին «Փյունիկ» հիմնադրամի միջոցներով վերանորոգված և համակարգչային տեխնիկայով համալրված լսարանի բացումը։
«Հարմարավետ ու տեխնիկապես հագեցած այսպիսի լսարանները մեր ուսանողների ուսումնառությունը դարձնում են առավել արդյունավետ` համահունչ կրթության ժամանակակից զարգացումներին ու պահանջին»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը՝ հավելելով, որ ՀՊՏՀ վերափոխման ու վերազինման համատեքստում սա կարևոր ուղղություններից մեկն է:

В АГЭУ подписан меморандум о сотрудничестве и открылась новая компьютерная аудитория
Ректор АГЭУ Корюн Атоян принял в университете министра образования и науки РА Армена Ашотяна и председателя попечительскоого совета общеармянского фонда “Пюник” Левона Саргсяна. Поводом для посещения университета почетных гостей стало подписание меморандума о сотрудничестве, а также церемония открытия аудитории на факультете маркетинга и организации бизнеса АГЭУ, оснащенной компьютерной техникой, подаренной фондам “Пюник”.
“Подписанный меморандум о сотрудничестве является результатом нашего сотрудничества и создает новые перспективы”-после подписания меморандума сказал Министр образования и науки РА, отметив огромный вклад деятельности фонда “Пюник”.
“Наш фонд так и называется “общеармянский фонд развития человеческих ресурсов”, и мы перед собой ставим цель содействовать образовательным программам, таким образом сопутствуя воспитанию и образованию молодого поколения”- сообщил Левон Саргсян. После подписания меморандума, гости посетили факультет маркетинга и организации бизнеса, где состоялась церемония открытия аудитории, оснащенной компьютерной техникой.
“Такие удобные и технически оснащенные аудитории делают обучение наших студентов более результативными, в соотвествии с веянием времени”-в беседе с журналистами сказал ректор АГЭУ Корюн Атоян, отметив что это является важным направлением реформирования АГЭУ.