Մեր տղաները հաղթել են Վանաձորի մանկավարժական համալսարանի վոլեյբոլի թիմին
Երեկ` ուսանողական 13-րդ մարզական խաղերի ծրագրով վոլեյբոլի տղաների առաջնության առաջին օրը, ՀՊՏՀ-ի վոլեյբոլիստները մրցել են Վանաձորի մանկավարժական համալսարանի թիմի հետ: Մեր տղաները մղելով լարված և համառ պայքար` 2:1 հաշվով հաղթել են ուժեղ մրցակցին:
Մյուս խաղերում գրանցվել են հետևյալ արդյունքները`Երևանի պետական ճարտարապետաշինարարական համալսարան-հայ ռուսական (սլավոնական) համալսարան` 0:2, Հայաստանի պետական ագրարային համալսարան-Հայկական պետական մանկավարժական համալսարան` 2:0, Հայաստանում ֆրանսիական համալսարան-Երևանի պետական բժշկական համալսարան` 0:2:
Հիշեցնենք` այսօր խաղերի հերթական օրն է: Ժամը 14.00-ին կմցեն Վանաձորի մանկավարժական և Երևանի պետական ճարտարապետաշինարարական, 14.45-ին` Հայկական պետական մանկավարժական և Հայաստանում ֆրանսիական, 15.30-ին` Հայաստանի պետական ճարտարագիտական և Հայաստանի պետական ագրարային, 16.15-ին Երևանի պետական և Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանների թիմերը:

Наши парни победили сборную по волейболу педагогического университета Ванадзора
Вчера состоялись первые игры по волейболу среди мужских студенческих команд в рамках 13 республиканских спортивных игр,  команда АГЭУ встретилась с командой педагогического университета Ванадзора. Игра была напряженной, и наши парни одержали победу со счетом 2:1. В других играх были зарегистрированы следующие результаты- Ереванский государственный инженерно-строителный университет- армяно-российский университет 0:2, Армянский государственный аграрный университет- Армянский государственный педагогический университет 2:0, Французский университет в Армении- Ереванский государсвенный медицинский университет 0:2.
Напомним сегодня очередной игровой день. В 14.00 встретяться команды Ванадзорского  педагогического и Ереванского инженерно-строительного, в 14.45 Армянского государственного педагогического и Французского, в 15.30 Армянского государственного архитектурного и Армянского государственного аграрного, в 15.15 Ереванского государственного и Армянского государственного экономического университетов.