ՀՊՏՀ մարզադահլիճում այսօր կայացավ «Ուսանողական աշուն-2016» մարզամշակութային փառատոնի հանդիսավոր բացումը, որին մասնակցում էին ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, ուսանողների և շրջանավարտների հետ աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանը, ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի ղեկավար Հովհաննես Գաբրիելյանը, ամբիոնի...
Աննախադեպ է սպորտի և մշակույթի դերը մարդկության պատմության մեջ. տեղի ունեցավ «Ուսանողական աշուն-2015»-ի հանդիսավոր բացումը (լուսանկարներ)
Մեր համալսարանի մարզադահլիճում այսօր տեղի ունեցավ «Ուսանողական աշուն-2015» մարզամշակութային փառատոնի հանդիսավոր  բացումը, որին ներկա էին ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Գաբրիել Ղազարյանը, ԱԺ պատգամավոր, ՀԵՀ հոգաբարձուների խորհրդի համակարգող Կարեն Ավագյանը, Երևանի...
ՀՊՏՀ մարզադահլիճում այսօր կատարվեց «Ուսանողական գարուն-2015» մարզամշակութային փառատոնի հանդիսավոր բացումը, որին ներկա էին ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը, դեկաններ, ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի դասախոսներ, պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի ներկայացուցիչներ: ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ և...
Հանդիսավոր կերպով մեկնարկեց «Դասախոսական գավաթ-2015»-ը (լուսանկարներ)
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանն այսօր համախմբել էր  հայաստանյան 5 բուհերի ֆիզդաստիարակության ամբիոնների ներկայացուցիչներին. ՀՊՏՀ մարզադահլիճում կայացավ մեր բուհի նախաձեռնած «Դասախոսական գավաթ-2015» վոլեյբոլի միջբուհական առաջնությունը, որին մասնակցում են Հայաստանի պետական տնտեսագիտական, Հայաստանի...
Տնտեսագիտական համալսարանի մարզադահլիճում այսօր կատարվեց «Ուսանողական աշուն-2014» մարզամշակութային փառատոնի հանդիսավոր բացումը՝ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի մասնակցությամբ: Հանդիսավոր բացման արարողությանը  ներկա էին դեկաններ, պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ, աշխատակիցներ, ուսանողներ: Միջոցառման սկզբին...
Տեղի ունեցավ «ՀՊՏՀ դասախոսական գավաթ» վոլեյբոլի առաջնության բացումը, կայացավ 2 հանդիպում (լուսանկարներ)
ՀՊՏՀ մարզադահլիճում այսօր տեղի ունեցավ «ՀՊՏՀ  դասախոսական գավաթ»  վոլեյբոլի բաց առաջնության  հանդիսավոր բացումը, որը կազմակերպվել է մեր համալսարանի ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի նախաձեռնությամբ: Բացմանը ներկա էին գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը, տարբեր բուհերի ներկայացուցիչներ, ...
Լուսանկարչությունը յուրատեսակ արվեստ է: Լուսանկարիչները նուրբ հոգու տեր, ռոմանտիկ ու մեծ երևակայություն ունեցող անհատներ են, ովքեր աշխարհին նայում են այլ աչքերով, նրա գույներն ընկալում բոլոր երանգներով՝ սևում որոնելով սպիտակը, սպիտակի մեջ՝ ծիածանի յոթ  գույները: Լուսանկարչի պատկերային մտածողությունը, գեղեցիկի...
Լուսանկարչական մրցույթ՝ ՀՊՏՀ-ում. հանդիսավոր բացումը` այսօր
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ, «Ուսանողական աշուն -2013»  մարզամշակութային փառատոնի շրջանակներում, մեր բուհում անց է կացվում լուսանկարչական մրցույթ, որի հանդիսավոր բացումը կկայանա այսօր՝ կառավարման ֆակուլտետի ճեմասրահում, ժամը 14.15-ին: Լավագույն լուսանկարը կորոշի պրոֆեսիոնալ ժյուրին. նշենք, որ լինելու...
Կայացավ ՀՊՏՀ «Ուսանողական աշուն» մարզամշակութային փառատոնի բացման հանդիսավոր արարողությունը
ՀՊՏՀ մարզադահլիճում ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի մասնակցությամբ այսօր տեղի ունեցավ «Ուսանողական աշուն 2013» –ի հանդիսավոր բացումը: ՀՊՏՀ լավագույն  մարզիկները  շքերթով մուտք գործեցին մարզադահլիճ՝ազդարարելով մարզամշակութային փառատոնի հանդիսավոր բացումը: Ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և ՔՊ ամբիոնի   վարիչի...

В спортивном зале АГЭУ сегодня состоялось торжественное открытие спортивно-культурного феsтиваля “Студенческая осень - 2016”, в котором присутствовали ректор Корюн Атоян, проректор по  работам  со  студентами  и  выпускниками  Севак  Хачатрян, и/о заведующего кафедрой физвоспитания, ЧС и ГО Ованнес Габриелян,...
Беспрецендентна роль спорта и культуры в истории человечества: состоялось торжественное открытие “Студенческой осени-2015” (фотографии)
В спортивном зале нашего университета сегодня состоялось торжественное открытие спортивно-культурного фестиваля “Студенческая осень-2015”, в котором присутствовали ректор АГЭУ Корюн Атоян, министр спорта и по делам молодежи Габриел Казарян, депутат НС, координатор совета попечителей МФА, ректор Ереванской государственной...
Торжественно стартовал “Преподавательский кубок-2015” (фото)
Сегодня Армянский государственный экономический университет объединил представителей 5 кафедров физического воспитания армянских вузов: в спортивном зале АГЭУ состоялся межвузовский чемпионат по волейболу “Преподавательких кубок-2015”, в котором приняли участие представители Армянского государственного экономического...
Сегодня  в  спортзале  Экономического  университета  состоялось  торжественное  открытие  спортивно-культурного  фестиваля  «Студенческая  осень-2014»  с  участием  ректора  Корюна  Атояна. На  церемонии  торжественного  открытия    присутствовали  деканы, представители  профессорско-преподавательского коллектива,...
По  инициативе  студенческого  совета  АГЭУ,  в  рамках  спортивно-культурного  фестиваля   «Студенческая  осень -2013»  в  нашем  вузе   проводится  фотоконкурс, торжественное  открытие  которого  состоится  сегодня  в  14.15  в  фойе  факультета  управления. Лучшую  фотографию  определит  профессиональное  жюри:...
Сегодня  в  спортивном  зале  АГЭУ  с  участием  ректора Корюна  Атояна  состоялось  торжественное  открытие  «Студенческая  осень  2013». Лучшие  спортсмены  АГЭУ  строем  вошли  в  спортивный  зал, оповещая   торжественное  открытие  спортивно-культурного  фестиваля. И/о  заведующего  кафедрой  физвоспитания, ...