ՀՊՏՀ ուսանողներն իրենց սերն ու ջերմությունը փոխանցեցին մանկատան սաներին
ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի Բիզնեսի կազմակերպում» մասնագիտության 2-րդ կուրսեցիները երեկ այցելել են Զեյթունի «Մարի Իզմիրլյան» մանկատուն:
«Շրջապատված ընտանեկան սիրով ու ջերմությամբ՝ հաճախ մոռանում ենք, որ այս տխուր ու թախծոտ աշխարհում կան լքված ու միայնակ, սիրո ու հոգածության կարիք ունեցող երեխաներ: Որոշեցինք գոնե փոքր-ինչ ուրախացնել ու տոնական տրամադրություն հաղորդել նրանց»,- մեզ պատմեցին ացի կազմակերպիչներ Ծաղիկ Ամրոյանն ու Արմինե Սարիբեկյանը՝ ավելացնելով, որ մանկատուն այցելության իրենց առաջարկին մեկ մարդու նման արձագանքել է ողջ կուրսը, գումար են հավաքել և անգլերենի դասախոս Լուսինե Կարագուլյանի օգնությամբ ու աջակցությամբ գնել գրենական պիտույքներ, խաղալիքներ ու քաղցրավենիք:
Մանկատան փոքրիկները ուրախությամբ են դիմավորել իրենց այցի եկած հյուրերին: Նրանց մեծ հրճվանք ու բավականություն են պատճառել հատկապես մեր ուսանողների տարած մուլտֆիլմերի հերոսները, ովքեր մի քանի ժամով երեխաներին տեղափոխել են երազանքների ու հեքիաթների աշխարհը:
«Մեզ համար ևս մեծ բավականություն էր հանդիպումը մանկատան սաների հետ: Կարճ ժամանակ անց մտերմացանք և անսահման երջանիկ էինք, որ կարողացանք գոնե փոքր-ինչ ջերմացնել նրանց»,-նշեցին մեր ուսանողները և վստահեցրին, որ հասցրել են սիրել մանկատան փոքրիկներին և շարունակելու են այցելել նրանց:

Студенты АГЭУ посетили детский дом и порадовали ребятишек
Вчера студенты 2 курса специализации “Организация бизнеса” факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ посетили детский дом “Мари Измирян” в Зейтуне.
“Окруженные семейной любовью и заботой часто забываем, что в нашем жестоком мире много детей, имеющих потребность в любви и заботе. Решили чуть –чуть порадовать и передать им праздничное настроение”-рассказали нам организаторы поездки Цахик Амроян и Армине Сарибекян, добавов, что на предложение посетить детский дом отозвался весь курс, собрали деньги и с помощью преподавателя английского Лусине Карагулян приобрели канцелярские принадлежности, игрушки и сладости.
Ребятишки детского дома с радостью встретили гостей посетивших их. Они очень обрадовались мультипликационным героям, которые на некоторое время заставили детей забыть о грусти и печали.
“Встреча с детдомовцами была для нас очень приятной. Мы очень подружились с ребятами и безранично были счастливы, что смогли хотябы чуть-чуть порадовать их”- отметили наши студенты, и заверили, что и в дальнейшем будут посещать их.