Երեկ Տիգրան Պետրոսյանի անվան Շախմատի տանը մեկնարկեց ՀՈՒ (հանրապետական ուսանողական) 13-րդ մարզական խաղերի ծրագրով անցկացվող շախմատի տղաների և աղջիկների թիմային առաջնությունը:
Ինչպես ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապեր բաժնին հայտնեց շախմատի տղաների և աղջիկների հավաքականի մարզիչ Լյուդմիլա Հովհաննիսյանը, մեր տղաների առաջին մրցակիցը` Պետական կառավարման ակադեմիայի թիմը, մրցաշարին չներկայացավ, որի պատճառով հեռացվեց: Մեր տղաները խաղացին Հայաստանի պետական ագրարային, Երևանի պետական, Հայ-ռուսական (սլավոնական), Երևանի պետական բժշկական համալսարանների թիմերի հետ և կրեցին պարտություն: ՀՊՏՀ շախմատիստները 5:0 հաշվով հաղթեցին միայն Եվրոպական տարածաշրջանային ակադեմիայի թիմին:
ՀՊՏՀ շախմատի աղջիկների հավաքականը մրցամարտի դուրս եկավ հայկական պետական մանկավարժական, Երևանի ճարտարապետաշինարարական, Հայաստանի պետական ճարտարապետական, Հայաստանի պետական ագրարային համալսարանների թիմերի հետ և ի տարբերություն տղաների՝ գրանցեց միայն հաղթանակներ:

Вчера в доме шахматиста им.Тиграна Петросяна началось командное первенство по шахмату в рамках 13 республиканских студенческих спортивных игр.
Как сообщила отделу информации и связей с общественностью тренер сборных Людмила Оганесян, первые соперники нашей мужской команды команда государственной академии управления, не явилась на игру, в связи с чем была диквалифицирована. Наши парни сыграли с Армянским государственным аграрным университетом, Ереванским государственным, Армяно-российским /славянским/, Ереванским государственным медицинским университетами и проиграли. Шахматисты АГЭУ одержали победу над командой Европейской академии со счетом 5:0.
Команда девушек АГЭУ встретилась с командами Армянского государственного педагогического, Армянского государственного архитектурного, Армянского государственного аграрного университетов и в отличие от команды парней зарегистрировали одни победы.