Դիտումների քանակ՝ 590
«Այս օրերի խորհուրդը երկու բանի մեջ էր՝ նախ դուք կարողացաք զբաղվել գիտահետազոտական աշխատանքով և հետո սերտացրեցիք ձեր շփումները։ Ինչքան լավ ճանաչեք իրար, այնքան շատ կհարգեք ու կսիրեք իրար»,– երեկ Ծաղկաձորում «ՀՀ անկախ տնտեսության 20 տարիները» գիտաժողովի փակման ժամանակ ուսանողներին ուղղված խոսքում հայտարարեց ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը։ Շարունակելով՝ Կորյուն Աթոյանն ընդգծեց, որ ռեկտորի պաշտոնը ստանձնելիս իրեն շատ են հետաքրքրել բուհի հիմնախնդիրները։ «Ստանձնելով ռեկտորի պաշտոնը՝ ես արձանագրեցի բարեփոխումների 4 ուղղություն՝ կրթական, գիտահետազոտական, արտաքին կապեր և ուսանողական կյանքի աշխուժացում։ Բոլոր 4 ուղղություններով էլ լուրջ բացթողումներ կային»,– հայտարարեց բուհի ռեկտորը՝ գիտական և հետազոտական կյանքի աշխուժացման համատեքստում կարևորելով ուսանողական գիտաժողովը։
Եռօրյա գիտաժողովի փակման օրը ևս անցավ ջերմ մթնոլորտում։ Ժյուրիի անդամները նույնպես ելույթներ ունեցան՝ գործնական դիտարկումներից բացի ջերմ խոսքեր ուղղելով ուսանողների։ Մարքեթինգի ամբիոնի վարիչ Արարատ Զաքարյանն իր խոսքում արձանագրեց, որ գիտաժողովը կայացավ՝ թեև կային և թույլ, և հաջողված զեկույցներ։ Նա նաև շնորհակալություն հայտնեց ռեկտորին՝ գիտաժողովի անցկացմանն աջակցելու համար։
Ժյուրիի անդամներից կառավարման ֆակուլտետի փոխդեկան Մերի Բադալյանն իր խոսքում ընդգծեց նման միջոցառումների այն յուրահատկությունը, որով ամրանում և ճիշտ ուղու վրա են դրվում միջանձնային հարաբերությունները։ Ֆինանսական հաշվառման ամբիոնի դասախոս Սուրեն Բաբաջանյանը նշեց, որ մասնագիտական հմտություններից առավել կարևոր են մարդկային հատկանիշները։ «Ո՞ւմ է պետք սրիկա տնտեսագետը կամ սրիկա հաշվապահը»,– ասաց նա՝ հավելելով, որ ինքն անկեղծորեն ցանկանում է բուհի «Մենք փոխվում ենք» կարգախոսի ներքո իսկապես տեսնել, որ մարդիկ փոխվում են։ ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին շնորհակալության խոսք ուղղեց նաև ՈՒԽ նախագահ Սևակ Խաչատրյանը՝ ընդգծելով ռեկտորի աջակցությունն ուսանողական նախաձեռնություններին։
Գիտաժողովի երրորդ օրն ավարտվեց հաճելի արարողությամբ. ռեկտոր Կորյուն Աթոյանն ու Սևակ Խաչատրյանը մրցանակային տեղերում հայտնված ուսանողներին հանձնեցին պատվոգրեր և հուշանվերներ, իսկ մյուս մասնակիցներին՝ հավաստագրեր։

“Совет этих дней состоит в двух вещах- во первых вы имели возможность заняться научно-исследовательской работой и пообщались между собой. Чем лудше вы будете знать друг друга, тем больше будете любить и уважать друг друга”- вчера  во время церемонии закрытия научной конференции в Цахкадзоре заявил ректор Корюн Атоян обращаясь к студентам. Продолжая Корюн Атоян подчеркнул, что вступая на должность ректора его очень интересовали проблемы вуза “ Вступая на должность ректора, я провозгласил 4 направления реформ-образовательное, научно-исследовательское, внешние связи и активация студенческой жизни”-обьявил ректор вуза, акцентируя на роли научной конференции в контексте активации научной и исследовательской жизни.
День закрытия трехдневной научной конференции прошла также в теплой атмосфере.Члены жюри также выступили, обращаясь с теплыми словами к студенчеству. Заведующий кафедрой маркетинга Арарат Закарян в своем слове отметил, что научная конференция состоялась, несмотря на то, что были и слабые, и состоявшиеся отчеты. Он также отблагодарил ректора, за содействие в проведении конференции.
Член жюри, заместитель декана факультета управления Мери Бадалян в своем слове подчеркнула то свойство мероприятия, которое укрепляет и ставит на правильный путь межличностные отношения. Сурен Бабаджанян из кафедры финансовый учет отметил, что важнее профессиональных навыков являются человеческие качества “кому нужен непорядочный экономист или непорядочный бухгалтер”- сказал он добавив, что девиз вуза “Мы меняемся” означает и внутренние человеческие изменения. Ректору АГЭУ Корюну Атояну выразил слова благодарности председатель студенческого совета АГЭУ Севак Хачатрян, подчеркнув содействие ректора в студенческих инициативах.
Третий день научной конференции завершился приятной церемонией, ректор Корюн Атоян и Севак Хачатрян вручили победителям грамоты и сувениры, а участникам сертификаты.