Այսօր տեղի ունեցավ ՀՈՒ (հանրապետական ուսանողական) 13-րդ մարզական խաղերի ծրագրով վոլեյբոլի կանանց առաջնության եզրափակիչ փուլը, որն հատկապես վճռորոշ էր ՀՊՏՀ վոլեյբոլի հավաքականի համար: Մեր մարզիկները չեմպիոնական տիտղոսի համար պայքարի դուրս եկան Արցախի պետական համալսարանի ուժեղ և բարձր վարկանիշ ունեցող թիմի հետ:
ՀՊՏՀ հավաքականին քաջալերելու և աջակցելու էին եկել ՀՊՏՀ պրոռեկտորներ Միհրդատ Հարությունյանը, Պարույր Քալանթարյանը, արհկոմիտեի նախագահ Գրիգոր Տերտերյանը, պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ, ուսանողներ:
ՀՊՏՀ մարզադահլիճում մթնոլորտը թեժ էր ու լարված: Մեր աղջիկները տրամադրված էին մարտականորեն և զորեղ մրցակցի դեմ մղեցին անզիջում պայքար: Խաղն ընթացավ երեք խաղափուլով, որոնցից յուրքանչյուրում միավորների չնչին տարբերությամբ մեր թիմը զիջեց մրցակցին։ Արդյունքում 3:0 հաշվով պարտվելով արցախցիներին` ՀՊՏՀ հավաքականը գրավեց երկրորդ տեղը՝ նվաճելով մրցաշարի արծաթե մեդալը: Նշենք, որ Արցախի պետական համալսարանի հավաքականը մրցաշարի ընթացքում իրեն դրսևորել է լավագույն կողմերով`գրանցելով միայն հաղթանակներ:
Խաղի ավարտից հետո տեղի ունեցավ մրցանակաբաշխության հանդիսավոր արարողությունը: Ուսանողական մարզական ընկերության պատասխանատու քարտուղար Հենրիկ Մոկացյանը, շնորհավորելով բոլորին, հաղթող թիմին հանձնեց մրցաշարի գավաթը, ոսկե մեդալներ և դիպլոմներ:
ՀՊՏՀ հավաքականի մարզիկներն արժանացան արծաթե մեդալների և դիպլոմների:
ՀՊՏՀ Լրատվության և հասարակայնության բաժինը շնորհավորում է ՀՊՏՀ վոլեյբոլի հավաքականի մարզիչ Սիմոն Հակոբյանին, մարզիկներին`Լուսինե Մուրադյանին, Անի Գրիգորյանին, Սաթենիկ Գրիգորյանին, Հասմիկ Խռոյանին, Լիա Միրզոյանին, Լուսինե Ներսիսյանին, Մարիամ Սարգսյանին, Վարսենիկ Միրզոյանին, Շուշան Ասատրյանին, Սառա Երիցյանին, Նոնա Հակոբյանին, Սոֆյա Մնացականյանին` դիտարժան և հետաքրքիր խաղի, մարզական կամքի դրսևորման համար և մաղթում միմիայն հաղթանակներ:
Տեղեկացնենք` այս պահին ավարտվել է նաև 3-4-րդ տեղերի համար մղվող պայքարը: Երևանի պետական համալսարանի հավաքականը, 3:0 հաշվով հաղթելով Վ. Բրյուսովի անվան լեզվաբանական համալսարանի թիմին, գրավեց երրորդ հորիզոնականը և արժանացավ բրոնզե մեդալների և դիպլոմների:

Сегодня состоялся заключительный этап игр по волейболу в рамках 13 республиканских студенческих игр, который был судьбоносным для сборной АГЭУ. Наша сборная вступила в борьбу за чемпионство скомандой Арцахского государственного университета. Команде АГЭУ поддерживали проректор Мирдат Арутюнян, Паруйр Калантарян, председатель профсоюза Григор Тертерян, представители профессорско-преподавательского состава, студенты.
Атмосфера в спортзале была напряженной и борьба была острой. Игра прошла в три этапа, в каждом наши незначительно уступали. В результате со счетом 3:0 наши проиграли арцахцам и заняв второе место стали серебрянными призерами. Отметим, что сборная Арцахского университета проявила себя с наулудшей стороны, одержав одни победы.
ПОсле завершения игра состоялась церемония награждения.
Ответственный студенческого спортивного сообщества Генрих Мокацян, поздравив всех, вручил команде Арцахского государственного университета победный кубок, золотые медали и грамоты.
Команда АГЭУ была удостоена серебрянных медалей и дипломов.
Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ поздравляет тренера сборной АГЭУ по волейболу Симона Акопяна, спортсменок Лусине Мурадян, Ани Григорян, Сатеник Григорян, Асмик Хроян, Лия Мирзоян, Лусине Нерсисян, Мариам Саргсян, Варсеник Мирзоян, Шушан Асатрян, Сара Ерицян, Нона Акопян, Софья Мнацаканян за интересную и занимательную игрус пожеланиями дальнейших побед. Сообщаем, что в эти минуты завершилась игра за 3-4 места между командами Ереванского государственного университета и лингвистического университета им В.Брюсова. Команда ЕГУ стала бронзовым призером соревнований.