Ավարտվել է 13-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի առաջնության բասկետբոլի մրցաշարը
Հոկտեմբերի 20-ի ավարտվել է ՀՀ ԶՈՒ կազմավորման 20-ամյակին նվիրված 13-րդ հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի առաջնության բասկետբոլի մրցաշարը: ՀՊՏՀ բասկետբոլի հավաքականը, դուրս մնալով 1-4-րդ տեղերի համար պայքարելու հնարավորությունից, 8 թիմերի մեջ զբաղեցրել է 5-րդ հորիզոնականը: Այս մասին ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի դասախոս, ՀՊՏՀ բասկետբոլի տղաների հավաքականի մարզիչ Հակոբ Կյոկչյանը: Վերջինս տեղեկացրեց նաև, որ մրցաշարում հաղթողի կոչմանն...
Մեկնարկում են Հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերը. այսօր կմրցեն ՀՊՏՀ- ՀՊՄՀ աղջիկների հավաքականները
Այսօր սկսվում են 13-րդ Հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերը` նվիրված ՀՀ ԶՈՒ կազմավորման 20-ամյակին:Ինչպես տեղեկացանք ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի վարիչ, պրոֆեսոր Լևոն Սամվելյանից` մարզական խաղերի մեկնարկը կտրվի վոլեյբոլի աղջիկների հավաքականների առաջնությամբ, որին կմասնակցեն 10 բուհական թիմեր, այդ թվում`...
Մեկնարկում են հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերը. մեր հավաքականները ևս կմասնակցեն
Մարտի 19-ին կմեկնարկեն 13-րդ Հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերը` նվիրված ՀՀ ԶՈՒ կազմավորման 20-ամյակին: Ինչպես տեղեկացանք ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության ամբիոնի պրոֆեսոր Լևոն Սամվելյանից` մարզական խաղերը կմեկնարկեն վոլեյբոլի առաջնությամբ: Մեր համալսարանն իր մասնակցությունը կբերի վոլեյբոլ, բասկետբոլ, սեղանի թենիս,...

Завершены соревнования по баскетболу 13-ых республиканских студенческих спортивных игр
20 октября закончились,посвященные 20-летию становления ВС РА, соревнования по баскетболу 13-ых республиканских студенческих спортивных игр .Сборная по баскетболу АГЭУ потеряла возможность бороться за 1-4 места, среди 8 команд заняла 5-ое горизонтальное. Об этом сообщил отделу информации и связей с общественностью преподаватель кафедры физкультуры, тренер баскетбольной сборной команды АГЭУ Акоп Кекчян. Он сообщил также, что в соревнованиях победителем стала сборная команда Гюмрийского педагогического, второе...
Начинаются республиканские студенческие спортивные серевнования. Сборная девушек по волейболу АГЭУ встретится с командой АГПУ.
Сегодня начинаются 13 республиканские студенческие спортивные игры, посвященные 20 летию образования ВС РА. Как нас проинформировал заведующий кафедры физического воспитания АГЭУ Левон Самвелян, спортивные соревнования начнутся с соревнования по волейболу среди девушек, на которых примут участие 10 вузовских...
Начинаются студенческие республиканские спортивные игры, наши сборные также примут участие.
19 марта начнутся 13 Республиканские студенческие спортивные игры. Как сообщил профессор кафедры физического воспитания АГЭУ Левон Самвелян, спортивные игры начнутся с первенства по волейболу.Наш университет в составе своих женских и мужских команд примет участие в волейболе, баскетболе, в настольном теннисе,...