ՀՊՏՀ «Index Pro» գիտակների թիմը հաղթական գավաթն ընծայեց ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին
Գիտակների հայկական ասոցիացիայի նախաձեռնությամբ և «Շիրակ» ֆուտբոլային ակումբի նախագահ Արման Սահակյանի հովանավորությամբ մարտի 10-11-ին Գյումրիում կայացած «Գյումրու գավաթ» խորագիրը կրող համահայկական ինտելեկտուալ մրցույթ-փառատոնում, որին մասնակցում էին 25 թիմեր ՀՀ և ԼՂՀ քաղաքաներից, ՀՊՏՀ «Index Pro» գիտակների թիմը «Ի՞նչ, որտե՞ղ, ե՞րբ» խաղի արդյունքում դարձավ հաղթող և տուն վերադարձավ գավաթով ու պատվոգրով:
Այսօր մեր գիտակները հյուրընկալվեցին ՀՊՏՀ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանի աշխատասենյակում: Ռեկտորը հրավիրել էր նրանց կիսելու հաղթանակի բերկրանքը, շնորհավորելու թիմի անդամներին և մաղթելու առաջիկա մեծ ու աննախադեպ վերելքներ ինտելեկտուալ խաղերի մրցապայքարում:
«Ցանկացած հաջողություն ուրախալի է և ցանկալի, որ այդ մասին հնչի հրապարակավ, իմանան ուսանողները, պրոֆեսորդասախոսական կազմը: Ամեն հաջողություն, ձեռքբերում բարձրացնում է բուհի պատիվն ու համբավը»,- իր խոսքն ուղղեց ուսանողներին ռեկտորը և ցանկություն հայտնեց փոքր-ինչ մանրամասն իմանալ այս հաջողությանը նախընթաց պատմությունը, ինչպես նաև ծանոթանալ թիմի անդամներին:
Թիմի ավագ Հարություն Արզումանյանը ներկայացրեց թիմակիցներին` հատկանշելով, որ ստեղծվել է առողջ և աշխատող թիմ, որը կարող է դեռ հաղթանակներ գրանցել` ներկայացնելով ինտելեկտուալ շարժընթացը մեր բուհում և նրա սահմաններից դուրս:
Վերջում կրկին ջերմ բարեմաղթանքի խոսքեր հղելով ՀՊՏՀ-ական գիտակներին` ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը նրանց նվիրեց արժեքավոր գրքեր, որոնք վայել են բանիմաց ու խելացի ուսանողներին. Վ Միրզոյան «Առաջնորդման մեթոդաբանությունը`ըստ Գարեգին Նժդեհի» և «ՀՀ տնտեսությունը` երեկ, այսօր, վաղը» թեզիսների ժողովածու: Ի պատասխան` գիտակները ռեկտորին նվիրեցին իրենց հաղթական գավաթը և պատվոգիրը` խոստանալով, որ առաջին կարևոր հաղթանակը սկիզբն է նորերի:

По инициативе ассоциации знатоков и президента футбольного клуба “Ширак” Армана Саакяна 10-11 марта в Гюмри состоялся общеармянский интеллектуальный конкурс-марафон”Кубок Гюмри”, на котором принимали участие 25 команд из городов РА и НКР, команда знатоков АГЭУ “Index Pro” стала победителем игры “Что, Где, Когда?”и вернулась домой с кубком и грамотой.
Сегодня наши знатоки посетили ректора АГЭУ, доктора экономики, профессора Корюна Атояна. Ректор пригласил их, чтоб разделить радость победы, поблагодарить участников команды и пожелать им дальнейших успехов в сфере интеллектуальных игр.
“Любой успех желаем и радостен, чтоб о нем говорить, чтоб знали студенты и профессорско-преподавательский состав. Каждая удача, приобретение поднимает честь вуза”- обращаясь к студентам сказал ректор и пожелал ознакомиться с историей достижения успехов, познакомиться с участниками команды.
Капитан команды Арутюн Арзуманян представил участников команды, отметив, что создана рабочая и здоровая команда, которая в состоянии одержать победы в дальнейшем, представляя интеллектуальный уровень в нашем вузе и за его пределами. В конце с наилучшими пожеланиями ректор Корюн Атоян презентовал им книги В.Мирзояна, которых достойны умные студенты.В ответ знатоки преподнесли ректору победный кубок и грамоту, с обещанием дальнейших побед.