«Հպարտորեն եմ ուզում ասել, որ մեր բուհում սովորում են ոչ միայն շատ խելացի, այլև տաղանդաշատ ուսանողներ»,-զբոսաշրջության կառավարում մասնագիտության 4-րդ կուրսի ուսանողուհի Անուշ Հովակիմյանի և ձեռնարկությունների տնտեսագիտություն և կառավարում մասնագիտության 4-րդ կուրսեցի Անի Հովհաննիսյանի գեղարվեստական աշխատանքների ցուցահանդեսի այսօր տեղի ունեցած բացման արարողության ժամանակ ասաց կառավարման ֆակուլտետի դեկան Էդգար Ղազարյանը և շնորհակալություն հայտնեց ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին այս գեղեցիկ նախաձեռնությանն աջակցելու համար:
Ներկայացնելով տաղանդաշատ ուսանողներին` դեկանը նշեց, որ վերջիններիս «հայտնաբերել» է շատ պատահականորեն. ֆեյսբուքյան էջի շնորհիվ ծանոթացել է նրանց հետ և հասկացել, որ այսպիսի ուսանողներին պետք է ճանաչել ու գնահատել ըստ արժանվույն: Էդգար Ղազարյանը սիրով տեղեկացրեց, որ ցուցահանդեսի բացման արարողությանը մասնակցում է նաև ճանաչված նկարիչ, Հայաստանի պետական մանկավարժական համալսարանի գեղարվեստական կրթության ֆակուլտետի գեղանկարի ամբիոնի պրոֆեսոր Սարգիս Թերզյանը:
«Բուհն այն միջավայրն է, որտեղ պետք է ոչ միան լավ մասնագետ ձևավորվի, այլև շնորհաշատ երեխաները պետք է գտնեն իրենց տեղը: Այստեղ յուրաքանչյուրը պետք է կարողանա դրսևորել իր կարողությունները, զբաղվել իր նախասիրած գործով»,-ողջունելով միջոցառման մասնակիցներին և հյուրերին` ասաց ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը և ուսանողներին առաջարկեց ստեղծել արվեստասերների տարբեր ակումբներ` ըստ նախասիրությունների: ՀՊՏՀ ռեկտորը, այսօրվա ցուցահանդեսը նկատի ունենալով, առաջարկեց հենց ցուցահանդեսի հեղինակների մասնակցությամբ որպես առաջին ակումբ՝ ստեղծել նկարիչների ակումբ։
Շնորհալիների ակումբներ բացելու ռեկտորի հրապարակային հայտարարությանն արձագանքեց Սարգիս Թերզյանը՝ պատրաստակամություն հայտնելով նկարիչների ակումբի ստեղծման դեպքում շաբաթական մեկ օր դասընթաց վարել։ Նա հորդորեց շնորհաշատ աղջիկներին շարունակել ստեղծագործել և հասնել հաջողությունների նաև այս բնագավառում:
Հուզված և ոգևորված էին երիտասարդ նկարչուհիները` Անուշ Հովակիմյանը և Անի Հովհաննիսյանը: Նրանք իրենց խոսքում շնորհակալության ու երախտագիտության ջերմ խոսքեր հղեցին ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին, դեկան Էդգար Ղազարյանին, դեկանի տիկնոջը` Մարիանա Ղազարյանին` իրենց այս հնարավորությունն ընձեռելու և գեղեցիկ օր պարգևելու համար:
Բացման արարողության ավարտից հետո ներկաները մեծ հաճույքով ու բավականությամբ ծանոթացան ապագա տնտեսագետների ստեղծագործությունների հետ, որոնք հիմնականում դիմանկարներ ու ծաղրանկարներ էին: Այնպես, որ կառավարման ֆակուլտետի 3-րդ հարկի ճեմասրահի պատից ուսանողներին դեռ մի ամբողջ ամիս կժպտան իրենց սիրած ու ճանաչված մարդիկ`Մհեր Մկրտչյանը, Արմեն Ջիգարխանյանը, Անդրիանո Չելենտանոն, Ալեսսանդրո Սաֆինան, Մերլին Մոնրոն, Շարլ Ազնավուրը, դեկան Էդգար Ղազարյանը, դասախոսներ Հայսեր Գասպարյանը, Վարդան Վլասյանը և այլք: Նշենք նաև, որ ցուցահանդեսը բացվել է կանանց միամսյակի շրջանակներում։

Количество просмотров: 678
“Я горд и хочу сказать, что в вузе обучаются не только умные, но и талантливые студенты”- на открытии выставки художественных работ  студентки 4 курса специальности управление Ануш Овакимян и студентки 4 курса специальности экономика предприятий и управление Ани Оганесян сказал декан факультета управления Эдгар Казарян и выразил благодарность ректоры Корюну Атояну за содействие.
Представляя талантливых студенток, декан отметил, что “обнаружил”последних случайно, благодаря странице фейсбук, познакомился с ними и понял, что таких студенток нужно знать и ценить. Эдгар Казарян сообщил также, что на церемонии открытия выставки принимает участие известный художник профессор Армянского государственного педагогического университета Саргис Терзян. “Вуз это та среда, в которой должны формироваться  не только хорошие специалисты, а и талантливая молодежь должна найти свое место. Здесь каждый должен проявить себя, свои возможности, заниматься своими любимыми делами”- приветствуя участников и гостей мероприятия сказал ректор Корюн Атоян и предложил студентам создать различные клубы любителей искусства, по предпочтениям. Ректор АГЭУ, имея в виду сегодняшнюю выставку, предложил авторов создать первый клуб-клуб художников.
На предложение об открытии клубов талантов, откликнулся Саргис Терзян, заявив о своей готовности в случае создания клуба, проводить раз в неделю занятия.Он пожелал студенткам продолжать творить и достигать успехов в данной сфере.
Студентки Ануш Овакимян и Ани Оганесян были взволнованы и воодушевлены. Они в свой речи выразили слова благодарности ректору Корюну Атояну, декану Эдгару Казаряну ,его супруге Марианне Казарян, за предоставление  им такой возможности.
После церемонии открытия, присутствующие с удовольствием ознакомились с произведениями будущих экономистов, которые в основном были портреты и карикатуры.
Еще месяц в фойе 3 этажа будут нам улыбаться известные люди Мгер Мкртчян, Армен Джигарханян, Андриано Челентано, Мерлин Монро, Шарль Азнавур, декан Эдгар Казарян, преподаватели Айсер Гаспарян, Вардан Власян и др..