ՀՊՏՀ-ում սեմինար պարապմունք վարեցին «Արմենբրոք» խոշոր ներդումային ընկերության ներկայացուցիչները
Այսօր ՀՊՏՀ ֆինանսական շուկաներ և ինստիտուտներ ամբիոնի հրավերով ֆինանսական ֆակուլտետում սեմինար պարապմունք վարեցին  «Արմենբրոք» խոշոր ներդրումային ընկերության արժեթղթերով գործառնությունների բաժնի ղեկավար Արաքսյա Հարությունյանը և միջազգային շուկաների վերլուծաբան Միխաիլ Բրոյանը: Սեմինարին մասնակցում էին ֆինանսական ֆակուլտետի ուսանողներն ու մագիստրանտները:
Արաքսյա Հարությունյանը ներկայացրեց ներդրումային այս խոշոր ընկերության գործունեության ընդհանուր ոլորտները,մատուցվող ներդրումային ծառայությունները, անդրադարձավ  բորսայական, մասնավորապես` կորպորատիվ արժեթղթերով գործարքներին: Բանախոսը խոսեց նաև Արմնեբրոքի  և ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ  բորսայի կատարած գործարքների ցուցանիշների մասին:
Ֆորեքսին և միջազգային արժեթղթերի շուկաների դերին ու նշանակությանն անդրադարձավ Միխաիլ Բրոյանը: Նա հանգամանալից ներկայացրեց գործողությունների այն շղթան, որոնց շնորհիվ ՀՀ քաղաքացին կարող է օգտվել միջազգային ֆինանսական ծառայություններից և գործարքներ կատարել միջազգային  շուկաներում:

Сегодня по приглашению кафедры финансовые рынки и институты АГЭУ, семинарское занятие на финансовом факультете провели управляющий отделом операций по ценным бумагам организации по внедрениям “Арменброк” Араксия Арутюнян и аналитик международных рынков Михаил Броян. На семинаре принимали участие студенты и магистранты финансового факультета.
Араксия Арутюнян представила общие сферы деятельности данной организации, предоставляемые услуги, заострив внимание  на биржевых операциях, в частности на операциях по корпоративным ценным бумагам. Оратор упомянула также о показателях операций, совершенных “Арменброком” и “НАСДАК ОЭМЭКС-ом”.
Михаил Броян обратил внимание студентов на роль и значение форекс и международных рынков ценных бумаг. Он представил цепь действий, благодаря которым гражданин РА может пользоваться международными финансовыми услугами и проводить операции на международных рынках.