Փետրվարի 26-ին Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղում տեղի ունեցավ «Աշխատանքի տոնավաճառ» ծրագրի առաջին փուլը, որի կազմակերպիչներն էին ՀՈւԱԱ-ն (Հայաստանի ուսանողական ազգային ասոցիացիա) Եղեգնաձորի մասնաճյուղը, իսկ ծրագրի կոորդինատորն է ՀՊՏՀ Եղ. մ/ճ 4-րդ կուրսի ուսանողուհի Անի Մխիթարյանը:
Ծրագրի ժամանակ գործատուները հնարավորություն ստացան ծանոթանալու իրենց պոտենցիալ կադրերի հետ, միևնույն ժամանակ նրանցից վերցնելով հարցազրույց, իսկ ուսանողները հնարավորություն ստացան ծանոթանալու գործատուներին, նրանց առաջարկած աշխատատեղերին՝տեղում լրացնելով ռեզյումեներ:
Ծրագրին մասնակցում էին «Գիտելիքի» համալսարանի, Պետական քոլեջի և Բժշկական քոլեջի վերջին կուրսի 30 ուսանողներ և ծրագրի գործատուները (Acba–credit agricole բանկ, Ardshininvestbank բանկ, VTB բանկ, Unibank բանկ, Հայէկոնոմբանկ բանկ, Kamurj Վարկային կազմակերպություն, SEF վարկային կազմակերպություն, Արեգակ վարկային կազմակերպություն, Finka վարկային կազմակերպություն, RosgosstraxArmenia Ապահովագրական ընկերություն, Resso ապահովագրական ընկերություն, Հայփոստ, Արիդ ԱԳԱ, Շտապ օգնություն, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համլսարան Եղ. մ/ճ, Golden Goat այծաբուծական կազմակերպությունկ, Orange կապի ծառայություն, Զբաղվածության ծառայություն):

26 февраля в Егегнадзорском филиале Армянского государственного экономического университета состоялся первый этап  программы “ярмарки рабочих мест”, организаторами которой являются национальная студенческая ассоциация Армении, Егегнадзорский филиал, а координатором программы является студентка 4 курса Егегнадзорского филиала Ани Мхитарян.
Во время программы работодатели получили возможность познакомится с потенциальными кадрами, а студенты получили возможность познакомиться с работодателями, на месте заполнив предложенные резюме. На программе принимали участие 30 студентов последних курсов университета “Гителик”, Государственного колледжа и  медицинского колледжа и работодатели программы (Acba–credit agricole банк, Ardshininvestbank, банк VTB, банкUnibank, Հայէկոնոմբանկ банк, кредитная организация Kamurj , кредитная организация SEF, кредитная организация АРЕГАК,  кредитная организация Finka, страховая компания RosgosstraxArmenia, страховая компания Resso , Айпост, Арид АГА, Скорая помощь, Егегнадзорский филиал АГЭУ, Orange услуга связи, организация занятости).