Դիտումների քանակ՝ 6470
Գիտելիքի օրվա առթիվ ՀՊՏՀ բակում կազմակերպված հանդիսավոր արարողությունից հետո ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը պրոռեկտորներ Միհրդատ Հարությունյանի, Սևակ Խաչատրյանի, ֆակուլտետների դեկանների և ուսանողական խորհրդի նախագահ Հովհաննես Հարությունյանի ուղեկցությամբ այցելեց ֆակուլտետներ՝ շնորհավորելու մեր համալսարանի առաջին կուրսեցիներին:
«Սիրելի ուսանողներ, ջերմորեն շնորհավորում եմ ձեզ, մաղթում, որ այս տարիները, ձեզ տրված ժամանակն ու հնարավորությունները ճիշտ օգտագործեք: Տարիներ հետո կհասկանաք, որ սրանք ձեր կյանքի լավագույն և գեղեցիկ տարիներն են՝ թե՛ գիտելիքներ ձեռքբերելու, թե հիշարժան կյանք ունենալու համար:
Մենք ամեն ինչ կանենք, որ դուք ստանաք որակյալ կրթություն, բայց դուք էլ պետք է կարողանաք ձեզ տրված առիթը ճիշտ օգտագործել, փոխատուցել ձեր ծնողների ներդրումը, որոնք այս դժվարին պայմաններում ձեզ կրթության են տալիս, իսկ ձեր փոխհատուցումը կլինի այն, որ դուք դառնաք լավ մասնագետներ: Հիշեք, գիտելիքը միակ բանն է, որ կյանքի ոչ մի իրավիճակում ոչ ոք չի կարող ձեզնից վերցնել»,- ֆակուլտետներում ուսանողների հետ հանդիպմանն ասաց համալսարանի ռեկտորը: Կորյուն Աթոյանը ներկայացրեց համալսարանի հնարավորությունները՝ կրթական, հետազոտական, միջազգային ծրագրերը և շեշտեց, որ ՀՊՏՀ լավագույն ուսանողները ուսման վերջին տարիներին արդեն իսկ գտնում են աշխատանք: «Բոլորը սիրում են քննադատել այսօրվա իրավիճակը, խնդիրները, վաղվա իրավիճակը տնօրինողները դուք եք լինելու, այնպես արեք, որ ձեզ չքննադատեն»,- նշեց համալսարանի ղեկավարը:
Պրոռեկտոր Սևակ Խաչատրյանը և ՈՒԽ նախագահ Հովհաննես Հարությունյանը  նշեցին, որ առաջիկայում հատուկ առաջին կուրսեցիների հետ կկազմակերպվի հանդիպում, որի ընթացքում հնարավոր կլինի բուհի ղեկավարին ուղղել առաջարկներ և հարցեր: Ուսանողները տպավորված էին ուսումնական առաջին օրվանից և բուհի ղեկավարության հարցերին ի պատասխան նշեցին, որ օրը ջերմ էր և առաջին տպավորությունը բուհից վառ է:
Օրվա լուսանկարային շարքերը դիտեք համալսարանի ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջում՝ հետևյալ հղումով՝ goo.gl/14Cnzm:

Количество просмотров: 4704
После торжественного мероприятия, организованного во дворе АГЭУ в связи с Днем знаний, ректор Корюн Атоян, в сопровождении проректоров Мирдата Арутюняна, Севака Хачатряна, деканов факультетов и председателя студенческого совета Ованнеса Арутюняна посетил факультеты, чтобы поздравить однокурсников.
«Дорогие студенты, сердечно поздравляю вас, желаю, чтобы вы эти годы, данное вам время и возможности правильно использовали. Через годы вы поймете, что это – самые лучшие и красивые годы вашей жизни».
Мы сделаем все, чтобы вы получуюили качественное образование, но вы также должны правильно пользоваться случаем, возместить вклад ваших родителей, которые дают вам образование, ваша компенсация будет то, чтобы вы были хорошим специалистом. Запомните, знание - это единственное в жизни, что никто не может отнять у вас», - на встрече со студентами сказал ректор университета. Корюн Атоян представил возможности университетеа, образовательные, исследовательские, международные программы и подчеркнул, что лучшие студенты АГЭУ в послетние годы обучения уже находят работу», - отметил рекотор университета.
Проректор Севак Хачатрян и председатель студенческого совета Ованнес Арутюнян отметили, что в ближайщее время особенно с первокурсниками будет организована встреча, в ходе которого можно будет направить свои вопросы руководителю вуза. Студенты были впечатлены первым учебным днем.
Серию фотографий смотрите на официальной странице университета в фейсбук по ссылке: https://goo.gl/14Cnzm: