Դիտումների քանակ՝ 4686
ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջում այսօր հանդիսավորության պայմաններում նշեցին նոր ուսումնական տարվա մեկնարկը: Քոլեջի մի քանի հարյուր սաներին ու նաև՝ առաջին կուրսեցիներին ողջունելու էր գնացել ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը: Հանդիսությանը ներկա էր նաև քոլեջի աշխատակազմը՝ տնօրեն Սերգեյ Խառատյանի գլխավորությամբ:
«Սիրելի ուսանողներ, ծնողներ, հարգելի ներկաներ, ցանկանում եմ ջերմորեն շնորհավորել ձեզ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի սան դառնալու առթիվ:  Կարծում եմ այս նոր ուսումնական տարին Ձեզ համար կլինի հիշարժան, քանի որ մեր քոլեջ ընդունվելը ձեզ հնարավորություն է տվել հետագա կրթությունը շարունակել նոր ձևաչափով՝ ավելի կոնկրետ և նպատակային»,- իր խոսքը սկսեց ՀՊՏՀ ռեկտորը՝ ներկայացնելով քոլեջի հնարավորությունները, շեշտադրելով, որ քոլեջի սաները հնարավորություն կունենան օգտվելու մայր համալսարանի բոլոր հնարավորություններից:
«Ինչպես գիտեք, Հայաստանի Կառավարության որոշմամբ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջը 2015 թվականից միացվել է Տնտեսագիտական մայր համալսարանին: Սա ավելի ծանրակշիռ է դարձնում քոլեջի դերը և ձեզ ընձեռում նոր հնարավորություններ», - մասնավորապես նշեց Կորյուն Աթոյանը, ում ամբողջական ելույթին կարող եք ծանոթանալ այստեղ:
Ներկաներին դպրության և գիտելիքի տոնի առթիվ շնորհավորանքի խոսք հղեց նաև քոլեջի փոխտնօրեն Ռուբեն Առաքելյանը՝ ուսանողներին հորդորելով լավ սովորել, հավաստիացնելով, որ քոլեջում տրվելու են արդիական գիտելիքներ՝ միաժամանակ կոչ անելով ինքնակրթությամբ զարգանալ: Միջոցառումը շարունակվեց երգ ու պարով, գեղարվեստական միջոցառմամբ:
Այնուհետև ռեկտորը այցելեց քոլեջի լսարաններ և ստորաբաժանումներ: Ինչպես գիտեք ՀՊՏՀ-ն նախաձեռնել է քոլեջի հիմնանորոգման հսկայածավալ աշխատանք, և այս ուսումնական տարին քոլեջը դիմավորեց աննախադեպ պայմաններում՝ վերանորոգված, վերակառուցված ֆոեներով, լսարաններով, լաբորատորիաներով: Այս մասին մենք կներկայացնենք լրացուցիչ հրապարակում՝ ներկայացնելով կատարված աշխատանքի արդյունքները:

В финансово-экономическом колледже сегодня в торжественно отметили начало нового учебного года. Несколько сотен воспитанников а также первокурсникам приветствовал ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян. На торжестве пристуствовал аппарат колледжа во главе с директором, Сергеем Харатяном.
«Дорогие студенты, родители, уважаемые присутствующие, хочу поздравить вас связи становлением воспитанником финансово-экономического колледжа Армянского государственного экономического университета. Думаю, что этот новый учебный год будет для вас достойным памяти, посколько поступление в наш колледж дает вам возможность в дальнейшейм продолжить учебу в новом формате, более конкретно и целенаправленно», - началь свою речь ректор АГЭУ и представив возмоности колледжа, подчеркнул, что всем воспитанникам колледжа представиться возмоность воспользоваться всеми возможностями альма-матера.
«Как вы знаете, постановлением Правительства Армении финансово-экономический колледж в 2015 году присоединился к Армянскому государственному экономическому университету. Это делает роль колледжа более весомым и дает вам новые возможности», - в частности отметил Корюн Атоян, с полным выступлением которого можете ознакомиться здесь.
Присутствующих поздравил замдиректора колледжа Рубен Аракелян.Затем ректор побывал в аудиториях и подразделениях колледжа.