Ավարտվեցին հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերը
Նոյեմբերի 20-ին ավարտվեցին հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերը, որոնք սկիզբ էին առել մարտի 22-ից և ընթանում էին երկու փուլով:
Առաջին փուլում մեր համալսարանի հավաքականները,  ըստ մարզաձևերի, գրանցեցին  հետևյալ պատկերը.
վոլեյբոլ` աղջիկներ, տղաներ` 4-րդ հորիզոնական,
սեղանի թենիս` աղջիկներ 1-ին, տղաներ` 2-րդ հորիզոնական,
շախմատ` աղջիկներ` 3-րդ, տղաներ` 2-րդ հորիզոնական:
Երկրորդ փուլում`
բասկետբոլ` աղջիկներ` 8-րդ, տղաներ` 4-րդ հորիզոնական,
ֆուտբոլ` 2-րդ հորիզոնական,
ձեռքի գնդակ` 2-րդ հորիզոնկան:
Նշենք, որ մրցումներ էին անցկացվում նաև լող և ատլետիկական կրոսավազք մարզաձևերից: Առաջինում անհատական մասնակցությունը մերոնց հաջողություն չբերեց, իսկ  երկրորդն անցավ առանց ՀՊՏՀ մասնակցության:
Մեզ հետ զրույցում ֆիզդաստիարակության ամբիոնի վարիչ Լևոն Սամվելյանը հպարտությամբ նշեց, որ սեղանի թենիսիստուհիները երեք տարի անընդմեջ չեն զիջում չեմպիոնի տիտղոսը, իսկ ձեռքի գնդակ մարզաձևում վերջապես կարողացանք մրցանակային տեղ նվաճել: Բուհի մասնակցությունը հիշյալ խաղերում նա գնահատեց բավարար:
Ավելացնենք, որ շուտով, ավանդույթի համաձայն, հանրապետական ուսանողական մարզական խաղերի արդյունքները կամփոփվեն ՀՀ ԿԳ նախարարությունում` ՀՀ ԿԳ նախարար, Ուսանողական մարզական ֆեդերացիայի նախագահ  Արմեն Աշոտյանի գլխավորությամբ:

Закончились республиканские студенческие спортивные игры
22 ноября закончил международные студенческие спортивные игры, которые начались 22-го марта и закончились в два этапа.
На первом этапе сборной нашего унивеститета по спортивным видам зарегистрировали следующие результаты:
воллейбол: девушки, юноши - 4-е место;
настольный теннис: девушки - 1-е, юноши - 2-е место;
шахматы: девушки - 3-е, юноши - 2-е место.
На втором этапе -
баскетбол: девушки - 8-е, юноши - 4-е место;
футбол: 2-е место;
ручной мяч: 2-е место.
Следует отметить, что соревнования также проходили по таким видам спорта, как плавание и атлетический бег (кросс). В личном первенстве по первому виду наши успеха не достигли, а второй вид прошел без участия  госудаственного экономического университета Армении (АГЭУ).
В беседе с нами заведующий кафедрой физкультуры Левон Самвелян с гордостью отметил, что участницы по настольному теннису уже в течение трех лет не уступают звание чемпионов, а в спортивном виде по ручному мячу наконец смогли занять призовое место. Участие ВУЗа в упомянутых играх он оценил, как удовлетворительное.
В дополнение, что скоро, согласно традиции результаты республиканских студенческих спортивных игр будут подытожены в министерстве науки и образования РА под руководством министра РА, председателя студенческой спортивной федерации Армена Ашотяна.