ՀՊՏՀ դասախոսներն ու ուսանողները կարող են անվճար հոդվածներ տպագրել միջազգային գիտական ամսագրում
ՀՊՏՀ «Ամբերդ» հետազոտական կենտրոնի հետազոտող, տ.գ.թ. Գայանե Թովմասյանն ընդգրկվել է Ուկրաինայի Սումիի պետական համալսարանի հիմնադրած  Academic Research and Management Guidance Publishing-ի “Business Ethics and Leadership’’ գիտական ամսագրի խմբագրական խորհրդի կազմում (armgpublishing.sumdu.edu.ua/journals/bel/), ինչը հնարավորություն է ընձեռում  ՀՊՏՀ դասախոսներին և ուսանողներին նշված ամսագրում անվճար հոդվածներ տպագրել: Այս մասին տեղեկացրեց Գայանե Թովմասյանը՝ հավելելով, որ ամսագրերն առաջիկայում ինդեքսավորվելու են SCOPUS or Web Of Science շտեմարաններում:
Academic Research and Management Guidance Publishing-ը ոչ առևտրային կազմակերպություն է, որի նպատակն է մեծացնել միջազգային համագործակցությունը և ապահովել նոր գիտական գաղափարներ: ARMG Publishing-ը ամսագրեր է հրատարակում երեք ուղղությամբ ՝ բիզնես էթիկա, ֆինանսական շուկաներ, սոցիալ-տնտեսական հիմնախնդիրներ:
Ամսագրերին և դրանց գիտական ուղղություններին կարելի է ծանոթանալ հետևյալ հղմամբ՝ armgpublishing.sumdu.edu.ua/journals/:

Преподаватели и студенты АГЭУ смогут опубликовать бесплатные статьи в международном научном журнале
Исследователь исследовательского центра АГЭУ «Амберд», к.э.н. Гаяне Товмасян включена в состав редакционного совета научного журнала Academic Research and Management Guidance Publishing-ի “Business Ethics and Leadership’’  Сумского государственного университета Украины (http://armgpublishing.sumdu.edu.ua/journals/bel/), что дает возможность преподавателям и студентам АГЭУ опубликовать свои статьи бесплатно. Об этом нам сообщила Гаяне Товмася.
Academic Research and Management Guidance Publishing – некоммерческая организация, целью которой является увеличение международного сотрудничества и обеспечение новых научных идей. ARMG Publishing издает журналы по 3 направлениям: бизнес-этика, финансовые рынки, социально-экономические проблемы,
С журналами и их научными направлениями ознакомьтесь по следующей ссылке: http://armgpublishing.sumdu.edu.ua/journals/: