Դիտումների քանակ՝ 2676
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը Արցախի պետական համալսարանի հետ համատեղ աշխատաժողով է նախաձեռնել, որը կրում է «Բարձրագույն կրթություն. հիմնախնդիրներ և հեռանկարներ» խորագիրը: Աշխատաժողովը կանցկացվի Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտում ՝ ս.թ. հունիսի 28-29-ը:
Աշխատաժողովի շրջանակներում տեղի կունենան նիստեր՝ «Բարձրագույն կրթության հիմնախնդիրները ՀՀ-ում և ԼՂՀ-ում», «Բարձրագույն կրթության պետական կարգավորում և բուհերի ինքնավարություն», «Կրթության որակ» և «Արժեհամակարգ» խորագրերով:
Հիշեցնենք, որ Արցախի պետական համալսարանի հետ ՀՊՏՀ համագործակցությանը վերաբերող հարցերը քննարկվել էին նաև ապրիլին ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանի հետ հանդիպմանը:

Количество просмотров: 2256
Армянский государственный экономический университет вместе с Арцахским государственным университетом проинициировал совместный форум по названием: «Высшее образование: проблемы и перспективы». Форум будет проходить в столице Арцаха, Степанакерте, 28-29 июня.
В рамках форум состоятся сессии: «Проблемы высшего образования в РА и НКР», «Государственное регулирование высшего образовани и суверенитет вузов», «Качество образования» и «Система ценностей»,
Напомним, что сотрудничество между Арцахским госуниерситетом и АГЭУ было обсуждено также во встрече с президентом НКР Бако Саакяном.