ՀՊՏՀ դասախոսները դասախոսություններ են վարել Արցախի պետական համալսարանում
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և Արցախի պետական համալսարանի (ԱՊՀ) միջև հաստատված համագործակցության շրջանակներում ՀՊՏՀ 3 ներկայացուցիչներ 2018 թվականի մայիսի 14-18-ը դասախոսություններ են վարել ԱՊՀ տնտեսագիտության ֆակուլտետում:Միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի ասիստենտ, որակի ապահովման...
ՀՊՏՀ-ում հյուրընկալվել են Արցախի պետական համալսարանի ուսանողներ
Արցախի պետական համալսարանի մի խումբ ուսանողներ սեպտեմբերի 25-29-ը մեկշաբաթյա դասընթացների մասնակցելու նպատակով հյուրընկալվել են մեր համալսարանում: Երկու համալսարանների փոխգործակցության շրջանակներում այս հարցով ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին նամակով դիմել էր ԱրՊՀ ռեկտոր Մանուշ Մինասյանը: Սա երկկողմ համագործակցության...
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը Արցախի պետական համալսարանի հետ համատեղ աշխատաժողով է նախաձեռնել, որը կրում է «Բարձրագույն կրթություն. հիմնախնդիրներ և հեռանկարներ» խորագիրը: Աշխատաժողովը կանցկացվի Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտում ՝ ս.թ. հունիսի 28-29-ը: Աշխատաժողովի շրջանակներում տեղի կունենան նիստեր՝...
ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը երեկ հյուրընկալել է Արցախի պետական համալսարանի ռեկտոր Մանուշ Մինասյանին: Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը և ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանը: Հանդիպմանը քննարկվել են երկու համալսարանների...
«Տնտեսագետ» մարզաառողջարանում հանգստանում են նաև ուսանողներ Արցախի համալսարանից
Դիլիջանի «Տնտեսագետ» մարզաառողջարանում մեկնարկել է ամառային հանգստի առաջին հերթափոխը: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը կապ հաստատեց մարզաառողջարանի պետ, մեր բուհի ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի դասախոս Հակոբ Կյոկչյանի հետ, ով նշեց, որ այս պահին մարզաառողջարանում հանգստանում...
ՀՊՏՀ-ԱրՊՀ. եռօրյա այցի շրջանակներում
Արցախի պետական համալսարան եռօրյա այցի շրջանակներում մինչև հոկտեմբերի 25-ը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում է գտնվելու ՀՊՏՀ պատվիրակությունը: Արցախի պետական համալսարան ՀՊՏՀ պատվիրակության այցը երկու համալսարանների միջև համագործակցության արդյունքում է: Այցելության շրջանակներում նախատեսված է նաև ԱրՊՀ-ում տնտեսագիտական...
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանն այսօր հյուրընկալեց Արցախի պետական համալսարանի ներկայացուցիչներին՝ ռեկտոր Մանուշ Մինասյանին, պրոռեկտորներ Գեորգի Սահակյանին և Վիտյա Յարամիշյանին: Հանդիպմանը, որին ՀՊՏՀ-ից մասնակցում էին նաև ՀՊՏՀ գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր...

Преподаватели АГЭУ провели лекцию в Арцахском государственном университете
В рамках сотрудничества между Армянским государственным экономическим университетом и Арцахским государственным университетом, 14-18 мая 2018 года 3 представителя АГЭУ провели лекции на факультете экономики АГУ. Ассистнет кафедры международных экономических отношений, главный специалист отдела обеспечения качества,...
Армянский государственный экономический университет вместе с Арцахским государственным университетом проинициировал совместный форум по названием: «Высшее образование: проблемы и перспективы». Форум будет проходить в столице Арцаха, Степанакерте, 28-29 июня. В рамках форум состоятся сессии: «Проблемы высшего...
В Дилижанском пансионате АГЭУ «Тнтесагет» отдыхают также студенты из Арцахского университета
В Дилижанском пансионате АГЭУ «Тнтесагет»началась  первая смена летнего отдыха. В беседе с отделом информации и связей с общественностью АГЭУ руководитель пансионата, преподаватель кафедры физвоспитания, ЧС и ГО Акоп Кекчян отметил, что в этот момент в пансионате отдыхают 14 студентов. «Вчера, 5-го июля, стартовала...
В  рамках  трехдневного  визита  в  Арцахский  государственный  университет до  25-го  октября  в  Нагорно-Карабахской  Республике  будет  находится  делегация   АГЭУ.  Визит  делегации  АГЭУ  в  Арцахский  государственный  университет  результат  сотрудничества  между  двумя  университетами.  В  рамках  визита ...
Сегодня  ректор  Армянского  государственного  экономического  университета, профессор  Корюн  Атоян  гостил  у  представителей  Арцахского  государственного  университета:  ректора  Мануш  Минасяна, проректоров      Георгия Саакяна  и  Вити  Ярамишяна. На  встрече, в которой  участвовали  и  проректор  АГЭУ ...