ՀՊՏՀ ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանն այսօր կայացած ռեկտորատի նիստում զեկուցեց ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի 2016-2017 ուստարվա միջին մասնագիտական կրթական ծրագրով վճարովի համակարգում սովորողներին երկրորդ կիսամյակի ուսման վարձերի մասնակի փոխհատուցում տրամադրելու մասին: Պրոռեկտորը նշեց, որ հարցը քննարկելու և որոշում կայացնելու համար հիմք է վերցվել ՀՀ Կառավարության որոշումը: Քննարկման արդյունքում որոշվել է 7 ուսանողի վարձ փոխհատուցել, ինչն արժանացավ ռեկտորատի հավանությանը:
Ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանը զեկուցեց քոլեջից 5 ուսանողների հեռացման մասին, որոնք դասերին չեն հաճախել: Ռեկտորատը նաև որոշեց քոլեջի մանկուց հաշմանդամ երեխայի կարգավիճակ ունեցող 2 ուսանողի տեղափոխել անվճար ուսուցման համակարգ:
Ընթացիկ հարցերի շարքում ներկայացվեցին համալսարանի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին ուղղված ուսանողների դիմումները, անդրադարձ եղավ ուսման վարձերի վճարման գործընթացին:

Количество просмотров: 1854
На сегодняшнем заседании ректората проректор по учебно-организационным вопросам АГЭУ Мирдат Арутюнян доложил о предоставлении частичной компенсации учебной платы обучающихся на платной основе по средней профессиональной  образовательной программе финансово-экономического колледжа АГЭУ на 2016-2017 учебный год. Проректор отметил, что основой для рассмотрения вопроса и принятия решения стало решение Правительсства РА. В ходе обсуждения было решено компенсировать плату за обучения  7 студентам, что было одобрено ректоратом.
Проректор учебно-методических работ Паруйр Калантарян доложил об отчислении 5 студентов из колледжа за непосещение уроков.
В числе текущих вопросов были представлены обращения студентов к ректору Корюну Атояну, процесс оплаты за обучение.