Բարձրացնելով արտակարգ իրավիճակներում կողմնորոշվելու կարողությունը. ուսումնավարժանք ՀՊՏՀ քոլեջում
«Փրկարարական խմբի աշխատանքային իրականացումը հակառակորդի օդային հարձակման հետևանքով առաջացած փլուզումների ժամանակ» խորագրի ներքո ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի ողջ կազմը՝ դասախոսները, աշխատակիցներն ու ուսանողները այսօր մասնակից եղան հատուկ տակտիկական ուսումնավարժության: Միջոցառման հյուրերն էին ՀՊՏՀ ֆիզդաստիարակության,...
Օգոստոսի 25-ին ավարտվեց Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի՝ 2018-2019 ուսումնական տարվա դիմորդների դիմում-հայտերի ընդունելությունը: Ընդունող հանձնաժողովը անցած 2 օրերի ընթացքում ամփոփեց մրցույթի արդյունքները, և հայտնի դարձան ընդունվածների անունները. ցուցակները տե՛սմենեջմենթ...
Ավարտվում է ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի ընդունելությունը. հայտագրվել է 280 դիմորդ
ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի ընդունելությունն ավարտին է մոտենում. այսօր վերջին օրն է, փաստաթղթերը կընդունվեն մինչև ժամը 18.00-ն: ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը կապ հաստատեց քոլեջի ընդունող հանձնաժողովի պատասխանատու քարտուղար Լուսինե Հարությունյանի հետ, ով արձանագրեց, որ դիմորդների թվաքանակը...
ՀՀ ոստիկանության զորքերի հատուկ նշանակության N զորամասի կազմավորման 11-րդ տարեդարձի առթիվ նոյեմբերի 11-ին զորամասում կազմակերպվել է հանդիսավոր միջոցառում, որի հյուրերն են եղել ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի տնօրեն Ավագ Հակոբյանը, քոլեջի դասախոսներն ու ուսանողները: Միջոցառմանը ներկա է եղել ոստիկանության զորքերի...
ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջում նշվել է Անդրանիկ Մարգարյանի ծննդյան տարեդարձը
ՀՊՏՀ  ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի դահլիճում հունիսի 11-ին տեղի է ունեցել հուշ-ցերեկույթ՝ նվիրված նշանավոր պետական, քաղաքական գործիչ Անդրանիկ Մարգարյանի ծննդյան տարեդարձին: Ինչպես հայտնում են ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջից, միջոցառման ընթացքում կայացել է նաև Անդրանիկ Մարգարյանի անվան գրական ամենամյա մրցանակի...
Հաստատվեց հեռակա կրթաձևի 2016-2017 ուստարվա 1-ին կիսամյակի ուս.պարապմունքների և քննաշրջանի ժամանակացույցը
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում այսօր տեղի ունեցավ ՀՊՏՀ ռեկտորատի հերթական նիստը: Ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանը զեկուցեց ՀՊՏՀ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի ուսանողների 2015-2016 ուստարվա երկրորդ կիսամյակի առաջադիմության արդյունքների, ինչպես նաև քոլեջի նախորդ տարիների չավարտած շրջանավարտների...
ՀՊՏՀ-ում էին ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի ուսանողները. 36 շրջանավարտ արդեն ՀՊՏՀ ուսանող է
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի և քոլեջների ու դպրոցների համագործակցության շրջանակներում այսօր մեր բուհում հյուրընկալվել էին  Երևանի պետական ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջի  մի խումբ ուսանողներ՝ քոլեջի փոխտնօրեն Ռուբեն Առաքելյանի ուղեկցությամբ: Հյուրերին ընդունեցին ՀՊՏՀ լեզուների ամբիոնի դասախոս...

Весь состав финансово-экономического колледжа АГЭУ, преподаватели, сотрудники и студенты, сегодня стали участниками специальных тактических учениях по теме "Исполнение работ спасательной группой во время обвала, в следствии воздушного нападения противников". Гостями мероприятия были исполняющий обязанности заведующего...
25 августа завершился прием заявок абитуриентов финансового экономического колледжа при Армянском государственном экономическом университете на 2018-2019 учебный год. В течение предыдущих 2 дней приемная комиссия подвела итоги конкурса, и стали известны имена поступивших: списки смотри, - по специальности менеджмент...
Прием в финансового-экономический колледж АГЭУ приближается к концу: сегодня – последний день, документы принимаются до 18:00. Отдел информации и связей с общественностью АГЭУ установил связь с ответственным секретарем приемной комиссии Лусне Арутюнян, которая нам рассказала, то количество абитуриентов предполагает...
11 июня состоялось торжественное мероприятие посвященное видному государственному и политическому деятелю Андранику Маргаряну, в ходе которого также была проведена церемония вручения ежегодной литературной премии. Ректор АГЭУ, профессор Корюн Атоян, депутаты Национального Собрания РА, представители Союза писателей...
Расписание учебных занятий и экзаменов заочного бакалавриата и магистратуры: 1-й семестр 2016-2017 учебного года
Сегодня в конференц-зале АГЭУ состоялось очередное заседание ректората. Проректор по учебно-методической работе Паруйр Калантарян сообщил о результатах успеваемости студентов Финансо-экономического Колледжа АГЭУ, а также о других проблемах касающиеся колледжа. Начальник Учебно-организационного отдела Армен Караханян,...
Студенты финансово-экономического колледжа побывали в АГЭУ: 36 выпускников уже являются студентом АГЭУ
Сегодня группа студентов Ереванского финансово-экономического колледжа в сопровождении замдиректора колледжа Рубена Аракеляна в рамках сотрудничество Армянского государственого экономического университета и школ  посетили наш вуз. Гостей приняли преподаватель кафедры языков Лусине Карагулян, которая является также...