Մեր համալսարանի մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի 1-ին կուրսի ուսանող (հեռակա, մարքեթինգ մասնագիտություն), ատլետ (եռացատկորդ) Լևոն Աղասյանը հերթական մարզական փայլուն հաղթանակն է արձանագրել. մայիսի 21-ին տեղի ունեցած 2017թ. Հայաստանի ատլետիկայի առաջնության եռացատկ սպորտաձևում 16.02 արդյունքով նվաճել է 1-ին հորիզոնականը:
ՀՊՏՀ պաշտոնական կայքում նպատակասլաց մարզիկին անդրադառնալու շատ առիթներ ենք ունեցել: Մարտին, հերթական հաղթանակի առիթով, լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը զրուցել էր նրա հետ՝ մարզական հաջողությունների, ուսման, նախասիրությունների, նպատակների, առաջիկա անելիքների մասին. հրապարակմանը ծանոթացեք այստեղ:
Լևոն Աղասյանը Հայաստանի բազմակի չեմպիոն է, Հայաստանի ռեկորդակիր, Եվրոպայի չեմպիոն, Եվրոպայի թիմային առաջնության արծաթե մեդալակիր, Բալկանյան երկրների եռակի չեմպիոն, միջազգային կարգի սպորտի վարպետ, Օլիմպիական խաղերի մասնակից:

Студент первого курса факультета маркетинга и организации бизнеса нашего университета (заочная форма обучения, специальность маркетинг), атлет (прыгун тройным) Левон Агасян зарегистрировал очередную блестяющую победу: в чемпионате по отлетике занял первое место с результатом 16.02.
Официальный сайт АГЭУ ранее рассказал о целеустремленном спортсмене. В марте, по поводу его очередной победы отдел информации и связей с общественностью беседовал с ним о спортивных успехах, учебе, хобби, целей, С публикацией знакомьтесь здесь.
Левон Агасян – многократный чемпион Армении, рекордсмен Армении, чемпион Европы, бронзовый призер командного чемпионата Европы. тройной чемопн Балканских стран, мастер международного класса, участник Олимпийских игр.