Մեր համալսարանի ֆուտզալի հավաքականը հերթական խոշոր հաշվով հաղթանակն է արձանագրել. դեկտեմբերի 11-ին Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի (ՀԱՊՀ) մարզադահլիճում տեղի ունեցած «Սուպեր գավաթ» առաջնությունում ՀՊՏՀ հավաքականը 4:1 հաշվով հաղթանակ է տարել Ֆիզիկական կուլտուրայի և սպորտի պետական ինստիտուտի թիմի նկատմամբ:...
ՀՊՏՀ ֆուտզալի հավաքականը՝ ՀՀ առաջնության միանձնյա առաջատար
2015-2016 թթ. ֆուտզալի բարձրագույն խմբի առաջնությունում Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի հավաքականը շարունակական հաղթանակներ է արձանագրում. առաջնության 1-ին (աշնանային)  շրջանում ՀՊՏՀ թիմն ունեցավ 6 անընդմեջ հաղթանակ, 2-րդ շրջանում ևս  3 հաղթանակ  արձանագրեց և  100 տոկոսանոց արդյունքով,...
ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանն այսօր իր աշխատասենյակում հյուրընկալեց Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի վոլեյբոլի աղջիկների հավաքականին՝ ֆիզդաստիարակության, արտակարգ իրավիճակների և քաղպաշպանության ամբիոնի վարիչի ժամանակավոր պաշտոնակատար, ՀՊՏՀ վոլեյբոլի աղջիկների հավաքականի մարզիչ Սիմոն Հակոբյանի գլխավորությամբ:...

Сборная нашего университета по футзалу одержала очередную победу с крупным счетом: в чемпионате «Суперкубок», состоявшемся 11 декабря в спортивном зале Национального политехнического университета Армении сборная АГЭУ одержала победу над командой Государственного института физиеческой культуры и спорта со счетом...
Сборная АГЭУ по футзалу – единоличный лидер чемпионата РА
Сборная Армянскго государственного экономического университета по футзалу  одерживает непрерывные победы в высшей лиге чемпионата по футзалу 2015-2016 гг: в первом периоде (осенний) команда АГЭУ одержала 6 побед, во втором периоде – 3 победы и 100 процентным результатом, 27 очками команда возглавляет турнирную...
Сегодня  ректор  АГЭУ  Корюн  Атоян  в  своем  кабинете  принял волейбольную  женскую  сборную  команду  Армянского  государственного  экономического  университета  во  главе  с  временно  исполняющим  обязанности  заведующего  кафедры  физвоспитания, ЧС  и  ГО, тренером волейбольной  женской  сборной  команды...