ՀՊՏՀ առկա բակալավրիատի 4-րդ, հեռակա բակալավրիատի 5-րդ և առկա մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսերի ուսանողների ուսումնաարտադրական և գիտահետազոտական փորձառությունները, որոնք մեկնարկել էին 2017թ. փետրվարին, արդեն ավարտվել են:
ՀՊՏՀ ռեկտորատի այսօրվա նիստում դեկանները զեկուցեցին փորձառությունների արդյունքների մասին՝ նշելով, որ, մի քանի բացառություններով, ավարտական կուրսերի ուսանողները մասնակցել են փորձառություններին, ներկայացրել են հաշվետվությունները և պատրաստ են պաշտպանությունների: Հիշեցնենք նաև, որ վաղվանից մեր համալսարանում մեկնարկում է ամփոփիչ ատեստավորման գործընթացը:
Նիստում անդրադարձ եղավ ընթացիկ մի շարք հարցերի ևս, որոնց թվում քննարկվեցին ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին ուղղված ուսանողների դիմումները, ուսման վարձերի վճարման ընթացքը և այլ հարցեր:

Количество просмотров: 2070
Учебо-производственные и научно-исследовательские практики студентов 4-го курса очного бакалавриата, 5-го курса заочного бакалавриата и 2-го курса очной магистратуры, которые стартовали в феврале 2017 года, уже закончились.
На сегодняшнем заседании ректората деканы доложили об итогах практики, отметив, что за исключением некоторых случаев студенты выпускных курсов участвовали в практиках, представили отчеты и готовы к защитам. Напомним, что с завтрашнего дня в нашем университете начинается итоговый аттестационный процесс.