Դիտումների քանակ՝ 2115
Կանանց միամսյակին նվիրված միջոցառումների շրջանակում ՀՊՏՀ ուսխորհրդականները երեկ այցելել են «Եռաբլուր» փառքի պանթեոն և հարգանքի տուրք մատուցել զոհված կին ազատամարտիկների հիշատակին: Ծաղիկներ խոնարհելով  ազատամարտիկների շիրիմներին՝ համալսարանականները վերհիշել են նրանց անգնահատելի սխրանքները: Այս մասին տեղեկացնում է ՈւԽ կայքը:
Այնուհետև ուսանողներն այցելել են սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի և քառօրյա պատերազմում  զոհված հերոսների շիրիմներին:
Ուսանողական խորհրդի նախագահ Սերգեյ Խառատյանը նշել է, որ միջոցառումը 2 նպատակ ունի. Մարտի 8-ը մեր կին ազատամարտիկների՝ այն մայրերի ու քույրերի տոնն է, ովքեր կոտրելով կնոջ՝ թույլ էակ լինելու մասին բոլոր կարծրատիպերը, հայրենիքի համար օրհասական պահին ապացուցել են, որ հայրենի հողի պաշտպանը պետք է լինենք բոլորս՝  կին թե տղամարդ:
«Այս միջոցառմամբ նաև մեր հարգանքն ու խոնարհումն ենք ուղղում այն բոլոր առյուծածին մայրերին, ում որդիները երբեք տուն չեն վերադառնալու և չեն շնորհավորելու իրենց մայրերին այս տոնի առթիվ»,- ասել է ուսանողական կառույցի ղեկավարը:

Количество просмотров: 1877
В рамках мероприятий, посвященных женским праздникам студсоветцы АГЭУ вчера пантеон воинской славы «Ераблур и отдали дань уважения памяти павших женщин-воинов-освободителям. Возложив цветы к могилам воинов-освободителей, университетовцы вспомнили их бесценные подвиги. Об этом нам сообщает сайт СС.
Председатель студенческого совета Сергей Харатя отметил, что мероприятие имеет 2 целе: 8-е марта – праздник наших женщин-воинов-освободителей, праздник тех матерей и сестер, которые ломая стереотипы о слабости женщины, в роковой для Родины час доказали, что защитниками родной земли должны быть мы все,  жещины и мужчины.
“Мы также хотим передать наше уважение и  поклониние тем материям, сыновья которых уже никогда не вернутся домой и не поздравят своих матерей с этим праздником”, - сказал руководитель студенческой структуры.