Հասարակական և քաղաքական կյանքում ունեցած մասնակցության համար փետրվարի 23-ին ԱԺ պատվոգրով և ԱԺ նախագահի շնորհակալագրով պարգևատրվել են ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից երիտասարդական խորհրդարանի անդամներ, որոնց թվում են ՀՊՏՀ ասպիրանտ, ՈւԽ փոխնախագահ Գրիշա Ամիրխանյանը և բնօգտագործման տնտեսագիտություն մասնագիտացման 1-ին կուրսի մագիստրանտ, ՈւԽ նախագահի տեղակալ Հովհաննես Հարությունյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտոնական կայքից:
Նույն օրը պարգևատրվել է նաև ՀՊՏՀ միկրոէկոնոմիկայի և ձեռնարկատիրական գործունեության կազմակերպման ամբիոնի դասախոս Հասմիկ Հովակիմյանը:

23 февраля Председатель НС Г.Саакян за активное участие в общественно-политической жизни наградил Почетной медалью НС РА членам молодежного парламента при Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта – зампредседателя Студенческого совета Гришу Амирханяна и магистранта 1-го курса специализации экономики природопользования , заместителя председателя студенческого совета Ованнес Арутюняна. Об щтом сообшает официальный сайт Националного собрания РА.
В тот же день была награждена также преподаватеь кафедры микроэкономики и организации предпринимательской деятельности Асмик Овакимян.
Председатель НС пожелал награжденным новых успехов в учебе и труде, призвав их учиться и служить на благо Родины.