Դիտումների քանակ՝ 2158
ՀՊՏՀ ֆինանսական հաշվառման ամբիոնի վարիչ Ալվարդ Սարգսյանի նախաձեռնությամբ այսօր մեր բուհում էր «ՍՕՍ-Աուդիտ» ՍՊԸ-ի աուդիտի ղեկավար, որակավորված միջազգային աուդիտոր Գնել Խաչատրյանը, ով բաց դասի շրջանակում ուսանողներին ներկայացրեց ՖՀՄՍ (ֆինանսական հաշվետվությունների միջազգային ստանդարտ) 15 և 16 ստանդարտները (հասույթ և վարձակալություն):
Միջոցառմանը ներկա էին Ալվարդ Սարգսյանը, դասախոսներ, իսկ ուսանողները հաշվապահական հաշվառման և աուդիտի ֆակուլտետի տարբեր կուրսերից էին:
Ներկայացնելով դասի անցկացման նպատակը՝ ֆինանսական հաշվառման ամբիոնի դոցենտ Լևոն Սահակյանը նշեց. «Հաշվապահական կոմիտեն հրապարակել է ՖՀՄՍ 15 և 16 ստանդարտները և դրանք դեռևս թարգմանված չեն, գիտական հանրույթը  ծանոթանում է այդ ստանդարտներին: Այսօր ուսանողները ընդհանուր պատկերացում կստանան նոր ստանդարտների մասին»:
Գնել Խաչատրյանը վերոնշյալ ստանդարտները բնութագրեց ամփոփ՝ անդրադառնալով դրանց կիրառությանը, առավելություններին: Բանախոսը պատասխանեց նաև ուսանողների հարցերին:

Количество просмотров: 1693
По инициативе заведующей кафедры финансового отчета АГЭУ Алварда Саргсяна сегодня руководитель аудита ООО “СОС-Аудит”, квалифицированный международный аудитор Гнел Хачатрян побывал в АГЭУ и в рамках открытого урока представил студентам 15-й и 16-й стандарты МСФО (международный стандарт финансовых отчетов).
В мероприятии присутствовали Алвард Саргсян, преподаватели, студенты из разных курсов факуьтета бухгалтерского учета и аудита.
Представив цель проведения урока, доцент кафедры финансвого учета Левон Саакян отметил: “Бухгалтерский комитет опубликовал 15-й и 16-й стандарты МСФО и они по сей день не переведены. Сегодня студенты получат общее представление о новых стандартов”.