ՀՀ ապահովագրական շուկայի առանձնահատկությունների շուրջ բաց դաս ՀՊՏՀ-ում
«Բակալավրական այն կուրսերում, որտեղ նախատեսված չէ պրակտիկա, հաճախ են ուսանողները նշում, որ ցանկալի է ավելի շատ գործնական մաս ներառել ուսումնական պարապմունքներում: Այս պահանջարկը լրացնելուն են միտված այն բաց դասերը, որոնք վարում են համապատասխան ոլորտում աշխատող մասնագետները՝ հանգամանալից ներկայացնելով մասնագիտական...
ՀՊՏՀ շրջանավարտները հարազատ բուհում հանդես են գալիս բաց դասերով. այսօրվա թեման բիզնեսի կառավարման մասին էր
Բիզնեսի կառավարման շուրջ բաց դասի շրջանակում նոր խոսք ասելու նպատակով հատուկ հրավերով ՀՊՏՀ են գալիս գործարար ոլորտի փորձառու մասնագետներ և ուսանողներին, բիզնեսով հետաքրքրվածներին տրամադրում անհրաժեշտ տեղեկատվություն ու խորհրդատվություն: ՀՊՏՀ արտաքին կապերի դեպարտամենտի աշխատաշուկայի և շրջանավարտների հետ աշխատանքի...
Բիզնես գաղափար ու նոր մոտեցում են առաջարկում 1-ին կուրսեցիները. անգլերենի բաց դաս
Կառավարման ֆակուլտետի 1-ին կուրսի ուսանողները բաց դասի շրջանակում այսօր ամփոփեցին ավարտվող ուսումնական տարում ստացած անգլերենի գիտելիքները. լեզուների ամբիոնի դասախոս Քրիստինա Թորգոմյանի նախաձեռնությամբ կազմակերպված միջոցառմանը ուսանողները հանդես եկան բիզնես գաղափարներով, որոնց հիմքում նորարարությունն...
ՀՊՏՀ ֆինանսական հաշվառման ամբիոնի վարիչ Ալվարդ Սարգսյանի նախաձեռնությամբ այսօր մեր բուհում էր «ՍՕՍ-Աուդիտ» ՍՊԸ-ի աուդիտի ղեկավար, որակավորված միջազգային աուդիտոր Գնել Խաչատրյանը, ով բաց դասի շրջանակում ուսանողներին ներկայացրեց ՖՀՄՍ (ֆինանսական հաշվետվությունների միջազգային ստանդարտ) 15 և 16 ստանդարտները (հասույթ...
Ֆինանսական ֆակուլտետի բանկային գործ մասնագիտության 4-րդ կուրսում այսօր «Բանկային վերահսկողություն և աուդիտ» առարկայի դասը վարեց հրավիրյալ մասնագետը՝ ՀՀ կենտրոնական բանկի ֆինանսական վերահսկողության վարչության բանկային վերահսկողության բաժնի պետ Վաղինակ Ստեփանյանը: Ներկա էին կառավարչական հաշվառման և աուդիտի...
Խորհրդատվություն ուսանողներին՝ Education USA Հայաստան-ի կողմից
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի արտաքին կապերի հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ այսօր ուսանողների հյուրն էր Միջազգային կրթության ամերիկյան խորհուրդներ ACTR/ACCELS հայաստանյան գրասենյակի ներկայացուցիչ, Education USA Հայաստան կրթական խորհրդատվական կենտրոնի խորհրդատու Շուշաննա Աբովյանը: Բաց դասի կամ շնորհանդեսի...
ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետում շարունակվեց բաց դասը. ուսանողներն այն համարում են արդյունավետ մոտեցում
«Նոր շուկաներ դուրս գալու ռազմավարությունները». բաց դաս` ռուսաստանցի հայ գիտնականի մասնակցությամբ
ՀՊՏՀ նիստերի սրահում բաց դասի շրջանակում այսօր ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի հրավերով «Նոր շուկաներ դուրս գալու ռազմավարությունները» թեմայով դասախոսությամբ հանդես եկավ տնտեսագիտության թեկնածու, Ռուսաստանի Դաշնության նախագահին առընթեր պետական ծառայության և ժողովրդական տնտեսության ռուսաստանյան ակադեմիայի բիզնեսի...
Այսօր Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողների համար ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախաձեռնությամբ և հրավերով «Բաց դասի» շրջանակում դասախոսությամբ հանդես եկավ ՀՀ Վայոց ձորի մարզպետ, ՀՊՏՀ կառավարման ֆակուլտետի նախկին դեկան, տնտեսագիտության թեկնածու, դոցենտ Էդգար Ղազարյանը:Դասախոսության թեման էր «Տեղական...

В АГЭУ по специальному приглашению выступают опытные специалисты сферы бизнеса, и студентам, заинтересованным бизнесом предоставляют необходимую информацию и консультацию. Департамент внешних связей АГЭУ и отдел по работам с рынком труда и выпускниками организовали сегодняшнее занятие, об эффективном управлении...
Первокурсники предлагают бизнес идеи и новый подход: открытый урок английского языка
В рамках открытого урока первокурсники факультета управления сегодня показали свои знания английского языка, полученные в текущем учебном году: на мероприятии, организованного по инициативе преподавателя кафедры языков Кристины Торгомян, студенты выступили с бизнес-идеями, в основе которых – инновация и уникальность....
По инициативе заведующей кафедры финансового отчета АГЭУ Алварда Саргсяна сегодня руководитель аудита ООО “СОС-Аудит”, квалифицированный международный аудитор Гнел Хачатрян побывал в АГЭУ и в рамках открытого урока представил студентам 15-й и 16-й стандарты МСФО (международный стандарт финансовых отчетов). В...
Сегодня по инициативе комисси по внешним связям АГЭУ гостем студентов была представитель офиса ACTR/ACCELS (Американские Советы по Международному Образованию) в Армении, советник Образовательного кионсультационного центра Education USA Армения Шушан Абовян. В формате открытого урока или презентации она представила...
В факультете РЭ и МЭО продолжился открытый урок: студенты его считают продуктивным подходом.
Сегодня  в  факультете  регулирование  экономики  и  международных  экономических  отношений  состоялась  2-ая  часть   «Открытого  урока» (1-ая часть  прошла  24-ого  октября)   с  участием  магистрантов.  Как  отмечали,  в  рамках  этого  урока, организованного  по  инициативе  кафедры  международных  экономических ...
«Стратегии выхода на новые рынки»: открытый урок с участием российско-армянского ученого
Сегодня  в  рамках  открытого  урока  в  зале  заседаний  АГЭУ  по  приглашению  студенческого  совета  АГЭУ  с  лекцией  на  тему  «Стратегии  выхода  на  новые  рынки» выступил  кандидат  экономических  наук, доцент  государственной  службы  при  призеденте  Российской  Федерации  и    кафедры  управленческих ...
Сегодня по инициативе и приглашению студенческого совета в рамках "Открытого урока" для студентов АГЭУ с лекцией выступил марзпет Вайоц дзора РА, в прошлом декан факультета управления АГЭУ, кандидат экономических наук, доцент Эдгар Казарян. Тема лекции "Местное самоуправление в Республике Армения и основные направления...