«Դուք աներկբայորեն կարող եք հպարտանալ Ձեր ուսանողով». շնորհակալագիր ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին
ՀՊՏՀ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանը հերթական շնորհակալական նամակն է ստացել N զորամասի հրամանատարությունից, որում երախտագիտությունն է հայտնվում՝ ՀՊՏՀ ուսանող  Վարդան Մամիկոնյանին հայ ժողովրդի և նրա հաղթանակների ու ավանդույթների բարոյամարտական ոգով դաստիարակելու, հայոց բանակի շարքերը հայրենասեր, անմնացորդ ծառայելու պատրաստակամ հայրենյաց պաշտպանով համալրելու համար: «Դուք աներկբայորեն կարող եք հպարտանալ, որ նա պատվով է կրել հայրենիքի պաշտպանի բարձր կոչումը և բարեխղճորեն կատարել հայրենիքի հանդեպ իր սահմանադրական պարտքը»,-հաղորդում  է հրամանատարությունը, ապա հավելում, որ շատ է  կարևորում բանակի հանդեպ ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի վերաբերմունքը, հավատն ու սերը:
«Արժանավորին արժանին մատուցելը մեզ համար եղել և մնում է ամենահաճելի ու թանկ պարտավորությունը կյանքում: Թող այս շնորհակալագիրը դառնա Ձեր տված հայրենասիրական դաստիարակության առհավատչյան»,- նշված է շնորհակալագրում:
Ուրախությամբ տեղեկացանք, որ Վարդան Մամիկոնյանն արդեն զորացրվել է բանակից և ՀՊՏՀ-ում շարունակում է ուսումը: Նա  2-րդ կուրսի ուսանող է, սովորում է կառավարում մասնագիտությամբ, հեռակա ուսուցմամբ:

Ректор АГЭУ Корюн Атоян получил очередное благодарственное письмо из воинской части N, в котором выражают благодарность за воспитание студента АГЭУ Вардана Мамиконян в морально-боевом духе армянского народа, его побед и традиций. «Вы несомненно можете гордиться тем, что он с честью и достоинством нес высшее звание защитника Родины и добросовестно выполнил свой долг перед Родиной», - сообщает командование, затем добавляет, что для них очень важно отношение, вера и любовь Корюна Атояна к армии,
«Пусть это письмо станет залогом Вашего патриотического воспитания», - отмечено в благодарственном письме.
Отметим, что Вардан Мамиконян уже верулся из армии, продолжает учебу в АГЭУ. Он является студентом 2-го курса по специальности «Управление». Учиться на заочной форме обучения.