Դիտումների քանակ՝ 1508
«Հաշվապահական և հարկային հաշվառումը պրակտիկայում» թեմայով սեմինարն այսօր համախմբել էր ՀՊՏՀ տարբեր ֆակուլտետների մեծաթիվ ուսանողների: Ուսանողական խորհրդի արտաքին կապերի հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ մեր բուհում էին  Հաշվապահների պատրաստման պրակտիկայի կենտրոնի համահիմնադիրները՝ տնօրեն Դիանա Մնացականյանը և  որակավորված աուդիտոր, գլխավոր հաշվապահ Դավիթ Առաքելյանը: Վերջինս հանդես եկավ բանախոսությամբ, որի ընթացքում ներկայացրեց կազմակերպությունների առցանց գրանցման,  էլեկտրոնային հաշետվությունների ներկայացման և հաշվարկային փաստաթղթերի դուրսգրման համակարգերը, պարզաբանեց էլեկտրոնային ստորագրության ակտիվացման կարգը և այլն:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում Դիանա Մնացականյանն ասաց, որ իրենց կենտրոնն  իրականացնում է ուսուցում, վերապատրաստում և  տալիս է գործնական գիտելիք:
«Այսօր գործատուն բուհի շրջանավարտից պահանջում է գործնական գիտելիք, իսկ ուսանողը բուհում ստանում է ավելի շատ տեսական գիտելիք. մեր կենտրոնը փորձում է տալ հենց այդ գործնականը: Բուհերում հանդես գալով  սեմինարներով՝ մենք նախ ներկայացնում ենք մեր կենտրոնի գործունեությունը, ապա փորձում ենք լրացնել ուսանողների գործնական հմտությունները, ինչու չէ նաև ծանոթանալ նրանց գիտելիքների մակարդակին, պահանջներին»:
Տնօրենի փոխանցմամբ՝ Հաշվապահների պատրաստման պրակտիկայի կենտրոնը  բացառիկ հնարավորություն է ընձեռում ուսանողին՝ ձեռք  բերելու նաև աշխատանքային փորձ:

Количество просмотров: 1436
Сегодня в АГЭУ состоялось семинар по теме: «Бухгалтерский и налоговый учет в практике», на котором присутствовали многочисленные студенты разных факультетов АГЭУ. По инициативе Комитета по внешним связям студенческого совета сооснователи Центра практики по подготовке бухгалтеров – директор Диана Мнацаканян и квалифицированный аудитор, главный бухгалтер Давит Аракелян посетили наш вуз. Последний выступил с докладом, в ходе которого представили системы онлайн-регистрации, представления электронных отчетов и выпуска расчетных документов, разъяснил порядок активации электронной подписи и т.д.
В беседе с отделом информации и связей с общественностью Диана Мнацаканян сказала, что их центр осуществляет обучение, переподготовку и дает практические знания.
«Сегодня работодатель требует от выпускника вуза практические знания, а студент получает в вузе больше теоритических знанией: наш центр пытается дать именно эту практику. Выступая с семинарами в вузах мы прежде всего представляем деятельность нашего вуза, затем пытаемся дополнить практические навыки студентов».
Как передает директор, Центр практики  по подготовке бухгалтеров дает уникальную возможность студентам приобрести также опыт работы.