Դիտումների քանակ՝ 1788
«Էրասմուս+» ծրագրի շրջանակում ՀՊՏՀ-ն համագործակցում է Պոզնանի տնտեսագիտության և բիզնեսի համալսարանի հետ, որի ներկայացուցիչ, հետազոտական և միջազգային կենտրոնի աշխատակից Ալեքսանդրա Դաջերլինգն այսօր  հյուրընկալվել էր  մեր համալսարանում: Արտաքին կապերի բաժնի նախաձեռնությամբ միջազգային ծրագրերի կենտրոնում նշված համալսարանի մասին տեղեկատվական հանդիպում էր, որին ներկա էր նաև  Հայաստանում «Էրասմուս +»- ի ազգային գրասենյակի ղեկավար Լանա Կառլովան:
Ողջունելով ներկաներին՝ արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը նշեց, որ Պոզնանի տնտեսագիտության և բիզնեսի համալսարանի հետ ՀՊՏՀ փոխգործակցությունն, իրավամբ, արդյունավետ է, և «Էրասմուս +» ծրագրով մի քանի ուսանող արդեն գտնվել է Լեհաստանում:
Ողջույնի խոսքով հանդես եկավ Լանա Կառլովան, որից հետո Ալեքսանդրա Դաջերլինգը  ընդհանուր տեղեկություններ հաղորդեց Պոզնանի տնտեսագիտության և բիզնեսի համալսարանի ֆակուլտետների, առարկայական ծրագրերի, միջազգային կապերի և բիզնես կազմակերպությունների հետ համագործակցությունների և այլնի մասին:
Առանձնահատուկ անդրադարձ եղավ  կրեդիտների փոխճանաչման հետ կապված հարցերին: Ալեքսանդրա Դաջերլինգը  պատասխանեց ներկաների հարցերին:
Հիշեցնենք, որ 2015-2016 ուստարվանից «Էրասմուս +» ծրագրով  արտերկրի գործընկեր համալսարաններում վերապատրաստվում և ուսանում են ՀՊՏՀ դասախոսներ, աշխատակիցներ և  ուսանողներ:

Количество просмотров: 1369
В рамках программы «Эразмус +» АГЭУ сотрудничает с Познанским университетом экономики и бизнеса, представитель которого, сотрудница исследовательского и международного центра Александра Даджерлинг сегодня побывала в нашем университете. По инициативе отдела внешних связей сегодня в центре международных программ состоялась информационная встреча об указанном университете, в которой также присутствовала руководитель национального офиса “Эразмус” в Армении Лана Карлова.
Приветствуя присутствующих, начальник отдела внешних связей Вард Гукасян отметила, что взаимодействие АГЭУ с Познанским университетом экономики и бизнеса по правду является эффективным, и несколько
студентов уже побывали в Польше по программе “Эразмус +”
Лана Карлова выступила с приветственной речью, затем Александра Даджерлинг рассказала о факультетах, предметных программ, международных связей, сотрудничестве с бизнес-огранизациями и т.д.
Особое внимание было уделено вопросам взаимного признания кредитов. Александра Даджерлинг ответила на вопросы присутствующих.