ՀՊՏՀ ներկայացուցիչը պարգևատրվել է ԱԺ նախագահի հուշամեդալով
Մեր համալսարանի ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի ղեկավար, մանկավարժական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Հովհաննես Գաբրիելյանն արժանացել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալի՝ համալսարանական սպորտի զարգացման և ուսանողության շրջանում առողջ ապրելակերպի քարոզման համար:
Նշենք, որ Հովհաննես Գաբրիելյանը նաև ՀՀ ուսանողական մարզական ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղարն է, Համալսարանական սպորտի եվրոպական ասոցիացիայի ղեկավար կազմի անդամ և աուդիտոր:
Մեզ հետ զրույցում ամբիոնի ղեկավարն ասաց, որ նոյեմբերի 10-13-ը աշխատանքային այցով գտնվել է Բելգրադում (Սերբիա) և մասնակցել Համալսարանական սպորտի եվրոպական ասոցիացիայի ղեկավարության նիստին, որտեղ ամփոփվել են 2016 թվականի համալսարանական մարզական ձեռքբերումները, ապա քննարկվել՝ գալիք տարում ուրվագծվող միջոցառումները:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ օրենսդիր մարմնի ղեկավար Գալուստ Սահակյանը, նոյեմբերի 10-ին, Երիտասարդության համաշխարհային և Ուսանողների միջազգային օրերի առիթով, քաղաքական և հասարակական կյանքում ակտիվ գործունեություն ծավալելու համար շնորհակալագրերով, պատվոգրերով և հուշամեդալներով պարգևատրել է մի խումբ երիտասարդների:

Представитель АГЭУ был награжден памятной медалью председателя НС
Руководитель кафедры физвоспитания, ЧС и ГО, доцент Ованнес Габриелян удостоился памятной медали председалтея Национального собрания РА за развитие университетского спорта и пропаганду здорового образа жизни.
Отметим, что Ованнес Габриелян является также генерельным секретарем Студенческой спортивной федерации РА, член руководящего состава Европейской ассоциации университетского спорта и аудитором.
В беседе с нами, руководитель кафедры сказал, что 10-13 ноября он посетил с рабочим визитом Белгад (Сербия) и принял участие в засеании руководства Европейской ассоциации университетского спорта, где были подведены итоги университетские спортивные достижения 2016 года/
Напомним, что руководитель законодательного органа РА Галуст Саакян в связи с Всемирным днем молодежи и Международным днем студентов за активную деятельность в общественно-политической жизни 10 ноярбя наградил группу молодежи.