Դիտումների քանակ՝ 1461
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանն այսօր Երիտասարդության համաշխարհային  և Ուսանողների միջազգային օրերի առիթով քաղաքական և հասարակական կյանքում ակտիվ գործունեություն ծավալելու համար պարգևատրել է մի խումբ երիտասարդների: Այս մասին տեղեկանում ենք Ազգային ժողովի պաշտոնական կայքից:
Երկու տասնյակից ավելի երիտասարդներ պարգևատրվել են ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալով, ՀՀ ԱԺ պատվոգրով ու շնորհակալագրով:
ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի նախագահի տեղակալ, բնօգտագործման տնտեսագիտություն մասնագիտության մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանող Հովհաննես Հարությունյանը պարգևատրվել է ԱԺ նախագահի շնորհակալագրով:
Խորհրդարանի ղեկավարը, շնորհավորելով է երիտասարդներին, կարևորել  նրանց դերը մեր երկրի զարգացման ու հզորացման գործում: Գալուստ Սահակյանը երիտասարդներին մաղթել է մասնագիտական հաջողություններ և  նորանոր ձեռքբերումներ:

Сегодня председатель Национального собрания РА Галуст Саакян в связи с Всемирным днем молодежи и Международным днем студентов за активную деятельность в общественно-политической жизни наградил группу молодежи. Об этом сообщает официальный сайт Национального собрания.
Около 25 юношей и девушек награждены Памятной медалью Председателя НС РА, почетными и благодарственными грамотами НС РА.
Зампредседателя студенческого совета АГЭУ, студент первого курса специальности экономика природопользования Ованнес Арутюнян был награжден благодарственной грамотой председателя НС.
Глава парламента, поздравляя молодежь, подчеркнул ее роль в развитии и усилении нашей страны. Г.Саакян пожелал молодым людям профессиональных успехов и новых достижений.