ՀՊՏՀ-ն հուշագիր ստորագրեց ԱԺ տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստն այսօր նշանավորվեց Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի հետ համագործակցության հուշագրի ստորագրմամբ: Փաստաթուղթը ստորագրեցին ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Ռուբեն Հայրապետյանը և հանձնաժողովի նախագահ Միքայել Մելքումյանը,...
Ուսանողության միջազգային օրվա առիթով   ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը պարգևատրել է հայաստանյան մի շարք բուհերի ուսանողական խորհուրդների նախագահների և երիտասարդության հետ տարվող աշխատանքների ղեկավարների: Երիտասարդները պարգևատրվել են Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալներով և շնորհակալագրերով,...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հունիսի 18-ին հանդիպեց Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողական խորհրդի անդամների և բուհի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանի հետ: Այս մասին տեղեկանում ենք Ազգային ժողովի պաշտոնական կայքից, որտեղ տեղադրված հայտարարության մեջ նաև ասվում է. «Որպես ՀՊՏՀ խորհրդի նախագահ`...

Между АГЭУ и Постоянной комиссией по региональным вопросам и вопросам Евразийской интеграции НС подписан меморандум
Сегодня, очередное заседание постоянной комиссии по региональным вопросам и вопросам Евразийской интеграции Национального собрания РА ознаменовалось подписанием меморандума о сотрудничестве с Армянским государственным экономическим университетом. Документ подписали исполняющий обязанности ректора АГЭУ Рубен Айрапетян...
18 июня в Национальном Собрании РА председатель НС встретился с представителями студенческого совета АГЭУ во главе с ректором Корюном Атояном. Об этом информирует официальный сайт НС,где говорится “Как председатель Совета АГЭУ, руководитель парламента обсудил со студентами предстоящие программы и действия. Студенты...