ՀՊՏՀ մագիստրանտները այցելել են Կենտրոնական բանկ
ՀՊՏՀ մարքեթինգի և բիզնեսի կազմակերպման ֆակուլտետի դեկան Թաթուլ Մկրտչյանի նախաձեռնությամբ նոյեմբերի 9-ին նշված ֆակուլտետի մագիստրատուրայի 1-ին և 2-րդ կուրսերի ուսանողները այցելել են ՀՀ Կենտրոնական բանկի այցելուների կենտրոն: Ուսանողների այցը ղեկավարել է  մարքեթինգի ամբիոնի դոցենտ, տ.գ.թ. Լիլիթ Դադայանը:
Այցելության ընթացքում ուսանողները ծանոթացել են դրամաշրջանառության պատմությանը, մետաղադրամների ու թղթադրամների առավելություններին ու թերություններին, օգտակար տեղեկություններ են ստացել կեղծ թղթադրամների տարբերակման մասին, ծանոթացել թղթադրամների պաշտպանական նշաններին, ականատես եղել դրանց փորձարկմանը:
ԿԲ աշխատակից, այցելուների կենտրոնի համակարգող էքսկուրսավար Անժելա Գևորգյանը ուսանողներին ներկայացրել է Կենտրոնական բանկի գործառույթներն ու դրամավարկային քաղաքականության նշանակությունը: Այցելության ավարտին մագիստրանտները տեսանյութի միջոցով ամփոփել են  իրենց ստացած տեղեկությունները փողի տպման աշխատանքների մասին:
Ապագա շուկայագետները վառ տպավորություններ են ստացել այցելությունից և լրացրել են ֆինանսական ոլորտի վերաբերյալ իրենց գիտելիքները:

Магистранты АГЭУ посетили Центральный банк
9 ноября по инициативе декана факультета маркетинга и организации бизнеса АГЭУ Татула Мкртчяна студенты 1-го и 2-го курсов магистратуры указанноо факультета посетили центр посетителей Центрального банка РА. Студентов сопровождала доцент кафедры маркетинга, к.э.н. Лилит Дадаян.
В ходе визита студенты ознакомились с историей денежнего обращения, привилегиями и недостатками монет и бумажных денег, получили полезную информацию о дифференциации фальшивых денег, ознакомились с защитными знаками бумажных денег,
Сотрудница ЦБ, координатор центра посетителей Анжела Геворгян представила студентам функции Центрального банка и значние денежно-кредитной политики. Будущие маркетологи получили яркие впечатления от визита и дополнили свои знание в финансвоеой сфере.