ՀՊՏՀ բասկետբոլի աղջիկների հավաքականը՝ «Ուսանողական գավաթ»-ի մրցանակակիր
Հայաստանի Հանրապետության անկախության 25-ամյակին նվիրված «Ուսանողական գավաթ» միջբուհական մարզական խաղերի  շրջանակում կայացած  աղջիկների բասկետբոլի  առաջնությունում  6 թիմերի շարքում ՀՊՏՀ աղջիկների հավաքականը նվաճել է 2-րդ մրցանակային տեղը:
Մեզ հետ զրույցում ՀՊՏՀ բասկետբոլի աղջիկների հավաքականի մարզիչ, ֆիզդաստիարակության, ԱԻ և քաղպաշտպանության ամբիոնի դոցենտ Էլիանորա Գրիգորյանն ասաց, որ թիմը լավ մարզավիճակում է և  առաջնությունում ցույց է տվել գեղեցիկ խաղեր՝ արձանագրելով խոշոր հաշվով հաղթանակներ: Մարզիչը նշեց նաև, որ մեր համալսարանում շարունակում է գործել բասկետբոլի բաժանմունքը, որտեղ մեր ուսանողուհիները բարելավում են իրենց մարզավիճակը:
Նշենք, որ ՀՀ անկախության 25-ամյակին նվիրված «Ուսանողական գավաթ» մարզական խաղերը կազմակերպել են  ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպությունը և Հայաստանի ուսանողական մարզական ֆեդերացիան: Կազմակերպիչների փոխանցմամբ՝ մարզական խաղերի նպատակն է նպաստել ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում համալսարանական սպորտի զարգացմանը և ուսանողների շրջանում խաղային սպորտաձևերի մասսայականացմանը:

Количество просмотров: 1282
В чемпионате по баскетболу, состоявшемся в рамках межвузовских спортивных игр «Студенческий кубок», приуроченных к 25-летию независимости Республики Армения, наша женская сборная среди 6 команд завоевала 2-е призовое место.
В беседе с нами, тренер женской сборной АГЭУ по баскетболу, доцент кафедры физвоспитания, ЧС и гражданской обороны Элеонора Григорян сказала, что команда находится в хорошей форме и показала красивые игры в чемпионате. Тренер также отметила, что в нашем университете продолжает свою работу секция баскетбола.
Отетим, что организатором спортивных игр «Студенческий кубок», приуроченнык к 25-летию независимости РА выступили молодежная организация РПА и Армянская студенческая спортивная федерация.