ՀՊՏՀ աշխատակիցները «Էրասմուս+» ծրագրով այցելել են Հունգարիայի Միսկոլիչի համալսարան
ՀՊՏՀ տնտեսագիտության տեսության ամբիոնի ասիստենտ, տ.գ.թ. Տաթևիկ Մկրտչյանը  և մարքեթինգի ամբիոնի ավագ լաբորանտ, ասպիրանտ Մանուշ Քալանթարյանը «Էրասմուս+» ծրագրի շրջանակներում հոկտեմբերի 23-29-ը այցելել են Հունգարիայի Միսկոլիչի համալսարան: Առաջինը՝ դասախոսների, իսկ երկրորդը՝  վարչական անձնակազմի փոխանակման ծրագրերի շրջանակներում առիթ են ունեցել հանդիպումներ ունենալու և հանդես գալու մասնագիտական և աշխատանքային շնորհանդեսներով:
Տաթևիկ Մկրտչյանը լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնին հայտնեց, որ այցի ընթացքում ինքը Միսկոլիչի համալսարանի բակալավրիատի ուսանողների և ասպիրանտների համար  հանդես է եկել  «Նեյրոտնտեսագիտություն» ու «Սպառողի հոգեբանություն և ընտրության պարադոքս» թեմաներով դասախոսություններով: Համալսարանից մեր դասախոսը վերադարձել է տպավորված:
«Հատկապես տպավորված եմ ասպիրանտներից: Իրենք էլ տպավորված էին դասախոսություններից, նշեցին, որ այն բավական տեղեկատվական էր, նորություններով հագեցած: Ինձնից անգամ դասախոսության տեքստն էին խնդրել,  որը ես ուղարկեցի»,- նշեց Տաթևիկ Մկրտչյանը:
Վարչական աշխատակիցների փոխանակման ծրագրով նույն համալսարանում հյուրընկալված Մանուշ Քալանթարյանը հանդիպումներ է ունեցել վարչական ստորաբաժանումների, մասնավորապես միջազգային կապերի պատասխանատուների ու նաև՝ մարքեթինգի ֆակուլտետի ղեկավարների և ներկայացուցիչների հետ:
«Քննարկել ենք համատեղ ծրագրեր իրագործելու հնարավորությունը: Որպես մարքեթինգի ամբիոնի ներկայացուցիչ՝ ինձ հատկապես հետաքրքիր էր իրենց համանուն ֆակուլտետի հետ համատեղ գիտական հոդվածների պատրաստման հնարավորությունը, ինչի շուրջ արդեն իսկ ձեռք ենք բերել որոշակի պայմանավորվածություններ»,- նշեց Մանուշ Քալանթարյանը: Նա նաև հանդես է եկել Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը ներկայացնող շնորհանդեսով:

Количество просмотров: 1601
В рамках программы «Эразмус +» ассистент  кафедры экономический теории АГЭУ, к.э.н. Татевик Мкртчян и старший лаборант кафедры маркетинга Мануш Калантарян 23-29 октября посетили венгерский университет Мискольча. Первая – в рамках программы обмена преподавателей, а вторая – административного персонала. У них появился случай выступить с профессиональными и рабочими презентациями.
Татевик Мкртчян, в беседе с отделом информатики и связей с общественностью отметила, что в ходе встречи она выступила для студентов бакалавриата и аспиратов университета Мискольча двумя докладами: «Нейроэкономика» и «Психология потребителя и парадокс выбора». Наша преподаватель вернулась из универстита с хорошими впечатлениями.
«Особенно впечатлена аспирантами. А они также были впечатлены лекциями, отметили, что они носили информационный характер и были насыщены новостями. Дажа попросили текст лекции, который я уже отправила им», - отметила Татевик Мкртча,
Другая участница, побывавшая в том же университете - Мануш Калантарян втретилась там с руководителями и представителями административных подразделений, в частности с ответственными за международные связи, а также с представителями факультета маркетинга.
«Обсудили возможность реализации совместных программ. Как представителя кафедры маркетинга мне была особенно интересна возможность совместных научных статей с одноименном факультетом, и в этом направлении уже достигнуты некоторые договоренности», -отметила Мануш Калантарян. Она также выступила там с презентаций, представляющей Армянский государственный экономический университет.