ՀՊՏՀ ուսանողները ESPAQ ծրագրի շրջանակներում մասնակցել են վերապատրաստման
ՀՊՏՀ որակի ապահովման բաժնից հայտնում են, որ 2016 թվականի հոկտեմբերի 16-ից հոկտեմբերի 21-ը Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսանողներ Մերի Հայրապետյանը և Հայկ Գրիգորյանը Եվրոպական Միության Տեմպուսի «Հայաստանի բուհերի որակի ապահովման գործընթացներում ուսանողների մասնակցության ընդլայնում» (ESPAQ) ծրագրի շրջանակներում ծրագրի կոորդինատոր Մաչերատայի համալսարանում (Իտալիա) մասնակցել են որակի ապահովման ուսանող-փորձագետների վերապատրաստմանը: Վերապատրաստմանը մասնակցել են նաև Խ․ Աբովյանի անվան Հայկական պետական մանկավարժական համալսարանի ուսանողներ։
Այցի ընթացքում ուսանողներին ներկայացվել է Իտալիայում որակի ապահովման փորձը և առանձնահատկությունները, ինչպես նաև Մաչերատայի համալսարանի տարբեր ստորաբաժանումների գործունեությունը, համալսարանի ինովացիոն ծառայությունը, որակի ապահովման համակարգը, ուսանողների մասնակցությունը որակի ապահովման գործընթացներում, ուսանող-փորձագետի մասնակցության առանձնահատկությունները մոնիթորինգի և գնահատման գործընթացում։

Отдел обеспечения качества сообщает, что с 16 по 21 октября 2016 года в рамках программы Темпуса “Расширение участия студентов в процессах обеспечения качества высшего образования в Армении” (ESPAQ) студенты Армянского государственного экономического университета Мери Айрапетян и Айк Григорян приняли участие в переподготовки экспертов-студентов в сфере обеспечения качества в университете Мачератты (Италия), который является координатором программы,. В переподготовке приняли участие также студенты Армянского государственого педагогического университета.
В ходе встречи стуентам были представлены опыт Италии в сфере обеспечения качества, также деятельность разных подразделений университета Мачератты, инновационная услуга университета, система обеспечения качества, а также участие студентов в процессах обеспечения качества, особенности участие эксперта-студента в процессе мониторинга и оценки.