Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանում այսօր առավոտյան մեկնարկեցին 2016-2017 ուստարվա առաջին կիսամյակի առկա բակալավրիատի 2-4-րդ կուրսերի միջանկյալ քննությունները:
Հիշեցնենք, որ առաջին անգամ միջանկյալ քննություններում ներդրվել է նոր մոտեցում և համակարգչային քննություններում ներգրավվել են արտաքին հսկիչներ, որոնք ուսումնական բաժնի աշխատակիցների հետ կվերահսկեն համահամալսարանական համակարգչային քննությունների անցկացման ընթացքը: Գործընթացի տեխնիկական մասն ապահովում են ՀՊՏՀ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կենտրոնի աշխատակիցները:
Այսօր քննասենյակներ այցելեցին ՀՊՏՀ ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, ուսումնակազմակերպական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Միհրդատ Հարությունյանը՝ ներկա գտնվելու գործընթացին:

Количество просмотров: 1291
В Армянском государствнном экономическом университете сегодня утром стартовали промежуточные экзамены первого семестра 2016-2017 учебного года для 2-го и 4-го курсов.
Отметим, что впервые в промежуточных экзаменах внедрен новый подход: во время промежуточных компьютерных экзаменов для студентов 2-4 курсов бакалавриата будут включены внешние надзиратеи, которые вместе с сотрудниками учебного отдела проконтролируют процесс проведения общеуниверситетских компьютерных испытаний. Техническую часть процесса обеспечивают сотрудники центра информационных технологий АГЭУ.
Сегодня рекотр АГЭУ, профессор Корюн Атоян, проректор по учебно-организационной работе Мирдат Арутюнян посетили экзаменационные залы, чтобы присутствовать на процессе.