ՀՊՏՀ ռեկտոր, տնտեսագիտության դոկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանն այսօր իր աշխատասենյակում ընդունեց ՀՊՏՀ ուսանողական խորհրդի ներկայացուցիչներին՝ խորհրդի նախագահ Սերգեյ Խառատյանի գլխավորությամբ՝ քննարկելու ուսումնական գործընթացի վերաբերյալ ՈՒԽ-ին ավելի վաղ տրված հանձնարարության արդյունքները:
Ինչպես ներկայացրեց Սերգեյ Խառատյանը, Ուսանողական խորհրդի ներկայացուցիչները, ինչպես խոստացել էին ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին, ուսումնասիրել են ուսումնական գործընթացում առկա ուսանողների համար խնդրահարույց հիմնախնդիրները և անցկացրել են հարցում՝ պարզելու ուսանողների մոտեցումները: Հարցումը, որի արդյունքները ներկայացվեցին, կատարվել է 1000 ուսանողի շրջանում և վերաբերում է կրթական գործընթացի ամենատարբեր ուղղություններին՝ մասնագիտական կրթական ծրագրերի որակ, առարկայական ծրագրերի հրապարակայնություն, քննական գործընթացի օբյեկտիվություն, քննական եղանակաների նախընտրություն և այլն:
Ծավալվեց աշխույժ քննարկում. համալսարանի ռեկտորը ուսանողների ուշադրությունը հրավիրեց խնդիրների լուծումը խոչընդոտող հանգամանքներին, ապա նաև խոստացավ ընթացք տալ դրանց լուծմանը՝ հանձնարարելով վեր հանված հարցերն ու առաջարկները գրավոր ներկայացնել: «Շնորհակալ եմ ձեր կատարած աշխատանքի համար: Ես շատ եմ կարևորում, որ ուսանողությունն ինքը շահագրգիռ լինի որակյալ կրթություն ստանալու հարցում: Միևնույն ժամանակ կարևոր է, որ ուսանողներն իրենք մասնակցեն ուսումնական և կրթական գործընթացներում կատարվող փոփոխություններին, որպեսզի լավ պատկերացնեն, թե ինչ դժվարություններ կան»,- նշեց Կորյուն Աթոյանը:
Ուսանողներն առաջարկեցին նման հանդիպումները դարձնել շարունակական, ինչն արժանացավ ռեկտորի հավանությանը:

Количество просмотров: 1066
Ректор АГЭУ, доктор экономических наук, профессор Корюн Атоян сегодня в своем кабинете принял представителей студенческого совета АГЭУ во главе председателя совета Сергея Харатяна для того, чтобы обсудить результаты ранее данных поручений СС.
Как представил Сергей Харатян, представитеи студенческого совета, как и обещали рекору Корюну Атояну, изучили ключевые проблемные для студентов вопросы в учебном процессе и провели опрос, дабы узнать подходы студентов. Опрос, результаты которого были представлены, проводился среди 1000 студентов и относится к самым разным направлениям учебного процесса: качество профессиональных образовательных программ, публичность предметных программ, объективность экзаменационнного процесса и т.д.
Развернулось активное обсуждение, ректор университета обратил внимание на обстоятельства, мешающие решению вопросов, затем пообещал дать ход их решению и поручил в письменном виде представить выявленные вопросы и предложения. «Благодарю за ваш труд. Для меня очень важно, чтобы студенты лично были заинтересованы в получении качественного образования. В то же время, важно, чтобы студенты приняли участие в учебных и образовательных процессах для того, чтобы лучше представить трудности», - отметил Корюн Атоян.