Տեմպուսի «Մարդկային գործոնի միջոցով կրթական հաստատությունների առաջխաղացում» («PEOPLE») ծրագրի շրջանակներում երեկ մեր համալսարանում իրականացվել է միջազգային աուդիտ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀՊՏՀ անձնակազմի կառավարման բաժնից:
ՀՊՏՀ-ում հյուրընկալվել էին ծրագրի համակարգող՝ առաջատար աուդիտոր Ալիսիա Բեռլանգան (Իսպանիա, Կատալոնիայի պոլիտեխնիկական համալսարան), աուդիտորներ Մարտա Պայլը և Ալեքսանդրա Սեվինատե Պոնտեսը (Պորտուգալիա, Բարձրագույն տեխնիկական համալսարան), ովքեր և իրականացրել են աուդիտը: Աուդիտի անցկացմանը մասնակցություն է ունեցել նաև ծրագրի գործընկեր, Շվեդիայի թագավորական տեխնոլոգիական համալսարանի մարդկային ռեսուրսների կառավարման բաժնի պետ Լոտտա Գուստավսսոնը:
ՀՊՏՀ-ից աուդիտի իրականացմանը անմիջականորեն մասնակցել են ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Պարույր Քալանթարյանը, ծրագրի համակարգող, որակի ապահովման բաժնի պետ Ներսես Գևորգյանը, ծրագրի հետազոտողներ՝ անձնակազմի կառավարման բաժնի պետ Գոհար Սարգսյանը և որակի ապահովման բաժնի առաջատար մասնագետ Անի Բաղդասարյանը, ներկա են գտնվել նաև անձնակազմի կառավարման բաժնի գլխավոր մասնագետ Գոհար Ներկարարյանը և առաջատար մասնագետ Մելինե Սարգսյանը:
Աուդիտի ընթացքում հանգամանորեն ուսումնասիրվել են համալսարանի մարդկային ռեսուրսների կառավարման քաղաքականությունը, ռազմավարությունը, գործող իրավական ակտերը, անձնակազմի կառավարման բաժնի աշխատակիցների գործառույթները, կատարված աշխատանքների վերաբերյալ հաշվետվությունները և այլն:

Количество просмотров: 1581
Вчера в нашем университете в рамках программы Темпуса «Продвижение образовательных заведений посредством человеческого фактора» («PEOPLE») проводился международный аудит. Об этом нам сообщает Отдел управения персоналом АГЭУ.
В АГЭУ побывали координатор программы, передовой аудитор Алисиа Берланга (Испания, Политехнический университет Каталонии), аудитора  Марта Пайл и Александра Севинате Понтес (Португалия, Высший технический университет), которые и осуществили аудит. В проведении аудита приняла участие также партнер программы, начальник отдела управления человеческими ресурсами Королевского технологического университета Швеции Лотта Густавссон.
От АГЭУ в проведении аудита непосредственно участвовали проректор по учебно-методическим работам АГЭУ Паруйр Калантарян, координатор программы, начальник Отдела обеспечении качества Нерсес Геворгян, исследователи программы – начальник Отдела управления персоналом Гоар Саргсян и передовой специалист отдела обеспечения качества Ани Багдасарян, присутствовали также главный специалист отдела управления персоналом Гоар Неркарарян и передовой специалист Мелине Саргсян.
В ходе аудита подробно были изучены политика управления человеческими ресурсами университета, стратегия, действующие правовые акты, функции сотрудников отдела управления персоналом, отчеты о проводимой работе и т.д.