Դիտումների քանակ՝ 1532
ՀՊՏՀ-ում այսօր հյուրընկալվել էր ներդրումային պորտֆելի անկախ կառավարիչ և ներդրող Սմբատ Ռոստոմյանը, ով միջազգային արժութաֆինանսական հարաբերություններ մասնագիտության մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսում վարեց «Ներդրումային ռազմավարությունը միջազգային ֆինանսական շուկաներում» առարկայի դասը: Բաց դասին ներկա էին միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի ղեկավար Գրիգոր Նազարյանը, նշված առարկայի դասախոս Աննա Փախլյանը, ով և նախաձեռնել էր հանդիպումը, ՄՏՀ ամբիոնի ասիստենտ Արա Մկրտչյանը, կառավարչական հաշվառման և աուդիտի ամբիոնի դոցենտ Վահան Բաբայանը: Սմբատ Ռոստոմյանն անդրադարձավ միջազգային ֆինանսական շուկաներում ֆինանսական ֆունդամենտալ վերլուծությունների և կանխատեսումների առանձնահատկություններին, միջազգային ֆինանսական շուկաների հիմնական գործառնություններին:
Բանախոսը ներկայացրեց ֆինանսական շուկաների տրենդների (ուղղությունների) վերաբերյալ վիճակագրական տվյալներ, իր փորձից ներկայացրեց օրինակներ, հարցադրումներ և պատասխանեց ուսանողների հարցերին:
Աննա Փախլյանը մեզ հետ զրույցում, նշելով բաց դասի անցկացման նպատակը, ասաց, որ Սմբատ Ռոստոմյանը hամաշխարային ներդրողների հերթական մրցույթում (World Top Investor առաջնության 7-րդ մրցաշար) այս շաբաթ զբաղեցրել է առաջինից երրորդ հորիզոնականները (ցուցանիշները փոխվում են ամեն օր): «Կարծում ենք, որ հրավիրյալ դասախոսն իր փորձով ամբողջական պատկերացում տվեց դասավանդվող առարկայի տեսական գիտելիքների կիրառելիության մասին և աջակցեց համաշխարային ֆինանսական շուկաներում իրականացվող գործարքների վերաբերյալ գործնական գիտելիքների ձեռքբերմանը»,-ամփոփեց  Աննա Փախլյանը:

Количество просмотров: 1306
Независимый управляющий инвестиционного портфеля и инвестор Смбат Ростомян сегодня посетил АГЭУ и на 2-м курсе магистратуры специальности «Международные валютно-финансовые отношения провел урок предмета «Инвестиционная стратегия в международных финансовых рынках». На открытом уроке присутствовали руководитель кафедры международных экономических отношений Григор Назарян, преподаватель данного предмета Анна Пахлян, по инициативе которой состоялась встреча, ассистент кафедры МЭО Ара Мкртчян, доцент факультета управленческого учета и аудита Ваан Бабаян.
Смбат Ростомян рассказал об особенностях финансовых фундаментальных анализов и прогнозов на международных финансовых рынках, основных операциях международных финансовых рынков. Докладчик представил статистические данные о тендеров (направлений) финансовых рынков, приводил примеры исходя из своего своего опыта и дал исчерпывающие ответы на вопросы студентов.
В беседе с нами Анна Пахлян отметила, что Смбат Ростомян на очередном конкурсе мировых инвесторов (7-й конкурс World Top Investor) на этой неделе занял первое, второе и третье места (показатели изменяются ежедневно). «Думаю, что приглашенный преподаватель своим опытом дал полное представление о применимости теоритических знаний преподаваемого предмета», - подытожила Анна Пахлян.