Դիտումների քանակ՝ 1020
ՀՊՏՀ-ում այսօր եզրափակվեցին ՀՀ քաղաքացիական ծառայողների վերապատրաստման 2016թ. դասընթացները: Սեպտեմբերի 26-ից հոկտեմբերի 7-ը մեր համալսարանում «Շրջակա միջավայրի և բնառեսուրսային պոտենցիալի ռացիոնալ օգտագործում և կառավարում» ծրագրով վերապատրաստվել են գլխավոր և առաջատար պաշտոններ զբաղեցնող 3 տասնյակ քաղծառայողներ, որոնք այսօր ստացան վկայականներ:
Ուսումնական բաժնի առաջատար մասնագետ Սեդա Մանուկյանը, հանձնելով վկայականները, շնորհավորեց ու նորանոր ձեռքբերումներ մաղթեց քաղծառայողներին:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա վերապատրաստման դասընթացները մեկնարկել էին գարնանը: Սեդա Մանուկյանի փոխանցմամբ՝ 2016 թվականի ընթացքում մեր բուհում վերապատրաստվել է 120 քաղծառայող:

Сегодня в АГЭУ завершились курсы переподготовки 2016 года для государственных служателей РА. С 26 сентября по 7 октября в нашем университете по программе «Рациональное использование и менеджмент окружающей среды и природно-ресурсного потенциала»  повысили свою квалификацию десятки госслужащих, занимающих главные и ведущие должности, которые сегодня получили аттестат.
Ведущий специалист учебного отдела Седа Манукян, вручила аттестаты госслужащим, поздравила и пожелала новых достижений.
Напомним, что курсы переподготовки этого года стартовали весной. По словам Седы Манукяна, в течение 2016 года в нашем университете переподготовились 120 госслужащих.