ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը սեպտեմբերի 30-ին այցելել է մեր համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղ՝ ներկայացնելու ԵՄ «Էրասմուս+» ծրագիրը:
Ինչպես մեզ տեղեկացրեց Եղեգնաձորի մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանը՝ ուսանողները մեծ հետաքրքրություն ունեն «Էրասմուս +» -ի նկատմամբ, և հանդիպման ընթացքում պարզաբանվել են մի շարք հարցեր, այդ թվում՝ ծրագրի բաղադրիչների, կրեդիտների փոխճանաչման վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում կազմակերպվել է նաև անգլերենի քննություն՝ ծրագրին մասնակցել ցանկացող բակալավրիատի 2-րդ, 3-րդ, մագիստրատուրայի 1-ին կուրսերի ավելի քան 1 տասնյակ ուսանողների համար: Ինչպես տեղեկացրել է Վարդ Ղուկասյանը, ըստ նախնական պատկերի՝ մասնաճյուղում կան ուսանողներ, որոնց անգլերենի իմացության մակարդակը համապատասխանում է ծրագրի չափանիշներին:
Քննության արդյունքների ամփոփումից հետո կքննարկվի Եղեգնաձորի մասնաճյուղի մի քանի ուսանողի 1 կիսամյակով ուսանելու նպատակով արտերկիր ուղարկելու հարցը:

Количество просмотров: 1167
30 сентября начальник отдела внешних связей АГЭУ Вард Гукасян посетила Егегнадзорский филиал нашего университета, чтобы представить программу ЕС «Эразмус+».
Как нам сообщил директор Егегнадзорского филиала Сос Хачикян, студенты проявляют большой интерес к «Эразмус+», в ходе встречи были разъяснены ряд вопросов, в том числе и о составляющих программы, кредитах и взаимопризнании.
В ходе встречи также был организован экзамен английского языка для более десяти студентов 2-го, 3-го курсов бакалавриата и 1-го курса магистратуры, желающих принять участие в программе. Как сообщила Вард Гукасян, в филиале есть студенты, уровень знания англисйкого которых соответствует критериям программы.