Եղեգնաձորի մասնաճյուղում անցկացվել է «Էրասմուս+»-ի դիմորդների անգլերենի քննությունը
ՀՊՏՀ արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը սեպտեմբերի 30-ին այցելել է մեր համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղ՝ ներկայացնելու ԵՄ «Էրասմուս+» ծրագիրը: Ինչպես մեզ տեղեկացրեց Եղեգնաձորի մասնաճյուղի տնօրեն Սոս Խաչիկյանը՝ ուսանողները մեծ հետաքրքրություն ունեն «Էրասմուս +» -ի նկատմամբ,  և հանդիպման ընթացքում պարզաբանվել...
Անցկացվեց «Էրասմուս+»-ի դիմորդների անգլերենի քննությունը
ՀՊՏՀ բակալավրիատի և մագիստրատուրայի այն ուսանողները, ովքեր «Էրասմուս+» ծրագրի 2016-2017 ուստարվա դիմորդ են և չունեն “TOEFL”-ի կամ  “IELTS”-ի գնահատական՝  անգլերենի քննություն  հանձնեցին համալսարանում: Այսօր  այն ուսանողների քննությունն է, որոնք  դիմել են  Պորտոյի համալսարանում ուսանելու...
ՀՊՏՀ դասախոսը վերադարձել է Էստոնիայից. օգտակար ու հագեցած աշխատանքային այց
ՀՊՏՀ տնտեսամաթեմատիկական մեթոդների ամբիոնի ասիստենտ, տ.գ.թ., ՏԿ և ՄՏՀ ֆակուլտետի դեկանի տեղակալ  Հարություն Թերզյանը  նոր է վերադարձել Էստոնիայից. «Էրասմուս+» փոխանակային ծրագրի շրջանակներում մայիսի 30-ից հունիսի 6-ը  մեր դասախոսը  հյուրընկալվել էր Տարտուի համալսարանում և հանդես եկել դասախոսություններով:...
Հանդիպում ՀՊՏՀ Եղեգնաձորի մասնաճյուղում՝ «Էրասմուս +» ծրագրի շրջանակներում
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Եղեգնաձորի մասնաճյուղում այսօր գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը, արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը, նույն բաժնի գլխավոր մասնագետ Մարգարիտ Մարուքյանը հանդիպում են ունեցել մասնաճյուղի ուսանողների հետ և ներկայացրել «Էրասմուս+» ծրագիրը:...
ՀՊՏՀ 15 ուսանող կուսանի արտերկրում. բուհի ղեկավարությունը բարի ճանապարհ մաղթեց ուսանողներին
2015-2016 ուսումնական տարվա երկրորդ կիսամյակը արտերկրում ուսանելու նպատակով «Էրասմուս+» ծրագրի մրցույթը հաղթահարած ՀՊՏՀ 15 ուսանողներին և նրանց ծնողներին այսօր հյուրընկալեցին մեր համալսարանի ռեկտոր, պրոֆեսոր Կորյուն Աթոյանը, գիտության և արտաքին կապերի գծով պրոռեկտոր Գագիկ Վարդանյանը, ուսումնամեթոդական աշխատանքների...

30 сентября начальник отдела внешних связей АГЭУ Вард Гукасян посетила Егегнадзорский филиал нашего университета, чтобы представить программу ЕС «Эразмус+». Как нам сообщил директор Егегнадзорского филиала Сос Хачикян, студенты проявляют большой интерес к «Эразмус+», в ходе встречи были разъяснены ряд вопросов,...
Студенты бакалавриата и магистратуры АГЭУ, которые являются заявителями программы «Эразмус +» на 2016-2017 учебный год и не имеют оценку “TOEFL” или “IELTS”, сегодня в университете сдали экзамен английского языка. Экзамен состоялся для тех студнетов, которые желают учиться в Порто.В беседе с отделом внешних...
Арутюн Терзян, доцент кафедры экономико-математических методов, кандидат экономических наук, заместитель декана Факультета Регулирования экономики и международных экономических отношений, недавно вернулся из Эстонии: лектор погостил и прочитал лекции в Тартуском университете с 30 мая по 6 июня в рамках программы...
Встреча в Егегнадзорском филиале АГЭУ в рамках программы “Эрасмус +”
Сегодня проректор по научным работам и внешним связям АГЭУ Гагик Варданян, начальник Отдела внешних связей Вард Гукасян, главный специалист отдела Маргарит Марукян в Егегнадзорском филиале Армянского государственного экономического универистета встре тились со студентами и представили программу “Эрасмус +”...