Անցկացվեց «Էրասմուս+»-ի դիմորդների անգլերենի քննությունը
ՀՊՏՀ բակալավրիատի և մագիստրատուրայի այն ուսանողները, ովքեր «Էրասմուս+» ծրագրի 2016-2017 ուստարվա դիմորդ են և չունեն “TOEFL”-ի կամ “IELTS”-ի գնահատական՝ անգլերենի քննություն հանձնեցին համալսարանում: Այսօր այն ուսանողների քննությունն է, որոնք դիմել են Պորտոյի համալսարանում ուսանելու համար:
ՀՊՏՀ լրատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հետ զրույցում արտաքին կապերի բաժնի պետ Վարդ Ղուկասյանը նշեց, որ անգլերենի քննությանը շեշտը դրվում է 3 բաղադրիչի վրա՝ ընթերցանություն (reading), գրավոր խոսք (writing) և լսողություն (listening):
Քննությունը հաղթահարած ուսանողները մասնակցելու են նաև հարցազրույցի (speaking): «Էրասմուս+»-ի դիմորդների անգլերենի հաջորդ քննությունները կկազմակերպվեն այլ համալսարաններում ուսանելու համար հայտերը ներկայացնելու վերջնաժամկետներից առաջ:

Количество просмотров: 1207
Студенты бакалавриата и магистратуры АГЭУ, которые являются заявителями программы «Эразмус +» на 2016-2017 учебный год и не имеют оценку “TOEFL” или “IELTS”, сегодня в университете сдали экзамен английского языка. Экзамен состоялся для тех студнетов, которые желают учиться в Порто.В беседе с отделом внешних связей Вард Гукасян отметила, что на экзамене английского акцент делается на 3 составляющих – чтение (reading), письмо (Writing), понимание речи на слух (Listening).
Студенты, удачно сдавшие экзамен будет допущены к участию в интервью (speaking). Следующие экзамены для заявителей “Эразмуса” будут организованы по окончании срока предоставления заявок для учебы в других университетах.